Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
AYNADAKİ HANÇER ( ZİGETVAR’IN DÜŞÜŞÜ )
Aynadaki Hançer
AYNADAKİ HANÇER ( ZİGETVAR’IN DÜŞÜŞÜ )
Barkod
: 9786054733255
Basım Yılı
: 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 455
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
16,40
Kazanılan Puan
49 NP
Kategoriler
Bu ürünü 407 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Zigetvar doğumlu Macar yazar, emekli ceza hakimi, mahkeme başkanı Csaba Ujkery’nin 1985’ten bu yana düzenli olarak edebi eserleri vayımlanmaktadır. Günümüze değin 120 öyküsü ve içlerinden 10’u tarihi roman olan 13 kitabı yayımlandı. Olayları gerçeğe sadakatle izleyen ve esaslı tarihsel bilgi temelinde yazılmış olan kitapları, Macar edebiyat dünyasında tarih sevenlerin aradığı kitaplardan olmuştu.

Bu kitap, 1530-1566 yılları arasında büyük çarpışmaların meydana geldiği, birbirini takip eden dört kuşatma döneminde duvarlara yapılan saldırı ve savunma harekatlan sırasında aşar yukarı 50. 000 Macar ve Türk yiğidin hayatını kaybettiği Zigetvar’dan bahseder. Aralarında, döneminin en seçkin askeri liderlerinden kale komutanı Kont Mikloş Zrinyi de vardı ve büyük fatih Kanuni Sultan Süleyman da burada yummuştu hayata gözlerini, iç organları da burada defnedilrnişti.

Okuyucunun elinde tuttuğu bu kitap, 1683-1689 yıllarını kapsayacak şekilde Zigetvarlı Türklerin son günlerini anlatmaktadır. 123 yılın ardından gelen uzun bir ablukanın ıstırabını yaşayıp, büyük can kayıplarını takiben kaleyi Gabriel Vecchi’nin kuşatma ordusuna teslim etmek zorunda kalmıştır Dizdar Hasan Bey. Kitaptan ayrıca, Macar’ın tarihi hafizasının, bir zamanlar yurtlarında yaşayan Türkleri nasıl kaydettiğini, nasıl yaşadıklarını, inançlannın, geleneklerinin nasıl olduğunu, büyük babalarının da doğmuş olduğu ve yurdan olarak kabul ettikleri bu topraklardan ayrılmak zorunda kaldıklannda neler hissetrniş olabileceklerini de öğrenebiliyoruz. Roman, torunları barış içinde ellerini birbirlerine uzatan galiplerin ve mağluplann anısına dikilmiş manevi bir anımı-.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: