Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
AVRUPA'DA TÜRBAN TARTIŞMALARI ( AVRUPA'DA TÜRBAN TARTIŞMALARI AVRUPA'DA LAİKLİK, DEMOKRASİ VE İSLAM TARTIŞMALARI FRANSA'DA LAİSİTENİN UYGULANIŞINA İLİŞKİN STASİ RAPORU )
Avrupa'da Türban Tartışmaları Avrupa'da Türban Tartışmaları Avrupa'da Laiklik, Demokrasi ve İslam Tartışmaları Fransa'da Laisitenin Uygulanışına İlişkin Stasi Raporu
Yorumları oku
AVRUPA'DA TÜRBAN TARTIŞMALARI ( AVRUPA'DA TÜRBAN TARTIŞMALARI AVRUPA'DA LAİKLİK, DEMOKRASİ VE İSLAM TARTIŞMALARI FRANSA'DA LAİSİTENİN UYGULANIŞINA İLİŞKİN STASİ RAPORU )
%30 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 21
Sayfa Sayısı
: 192
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 9,50 TL
İndirimli Fiyatı
: 6,65 TL
Kazanılan Puan
: 20 NP
Barkod
: 9789756134023
Basım Yılı
: 2005
Ürünün Tanıtımı
Bu kitap, evrensel bir oluşumun Türkiye Cumhuriyeti'ndeki izdüşümü üzerine düşündürtmeyi amaçlıyor. Yani, Özgürlüğün, hoşgörünün ve demokrasinin matrisi olan Laisite ile, toplumumuzu cumhuriyetçi cumhuriyetin rahminde muasır medeniyetle buluşturmayı hedefleyen laisitenin seksen yıldan beri (neredeyse bir yüzyıl olacak!) inkar terimleri dışında irdelenememişliği üzerine düşündürtmeyi. . .

Kitabın çatısını, Büyük Devrim'inden 216 yıl sonra, cumhuriyetin mayası olan laisiteyi, yeni bir yasayla bir kez daha olumlama gereği duyan Fransa'da, o yasanın düşünsel altyapsını hazırlamak üzere kurulan Stasi Komisyonu'nun raporu oluşturuyor.

Rapor iki yönden önem taşımaktadır. Önce, laisizmin anavatanındai bu naosyonun nasıl ve hangi nedenlerle cumhuriyetin omurgası kılındığını ortaya koyuyor. Sonra da, İslam'ın, Katoligliğin hemen peşinde yer alan ikinci büyük din haline gelmiş olduğu bir ülkede -açıkça söylemese bile- laissiteyi İslamcılara karşı korumanın önlemlerini saptıyor. Hemen belirtmek gerek: burada, totaliter Amerikan kapitalizmini yönetenlerin siparişi üzerine şablonlanmış bir "medeniyetler çatışması" söz konusu değildir. Fransa'nın amacı, ülkenin Müslüman halkına, i cumhuriyet yurttaşı olmayı öğretmek ve benimsemektir

Bu ürünü 147 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: