Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ATATÜRK VE TÜRKİYE CUMHURİYET TARİH ARAŞTIRMALARI 1 (  )
Atatürk ve Türkiye Cumhuriyet Tarih Araştırmaları 1
ATATÜRK VE TÜRKİYE CUMHURİYET TARİH ARAŞTIRMALARI 1 (  )
Barkod
: 9786054639908
Basım Yılı
: Eylül 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 380
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
35,00
İndirimli Fiyatı
31,50
Kazanılan Puan
95 NP
Bu ürünü 770 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi şartlarda kurulduğu kuruluş felsefesinin dayandığı temel değerler tabii olarak Cumhuriyet dönemi eğitim sistemimizde yeni nesle verilmesi gereken tarih eğitimi alanı olarak yerini almış bulunmaktadır. Bu yüzden gerek ilk ve ortaöğretim gerekse Yüksek Öğretim’de Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi veya Türkiye Cumhuriyeti Tarihi disiplinleri zaman içerisinde gittikçe gelişti. Ama şu da bir gerçek idi ki bu gelişmeler yalnızca Nutuk tak olayların akışı ile sınırlı kaldı. Belki bir iki çalışma hariç İnkılap Tarihi hakkında yapılan yayınlar ve özellikle ders kitapları kronoloji konu akışı ve yorum bakımından Nutuk ekseninde hepsi birbirinin şu veya bu şekilde tekrarından öteye gidemedi.
Halbu ki sözkonusu tarih diliminin fevkalade spesifik ciddi araştırmalara ihtiyacı bulunmaktadır. Yani bir taraftan şark meselesine karşı Anadolu’da bir millet olarak var olma mücadelesinin verildiği Balkan savaşlarından Milli Mücadele’ye kadar 10 yıllık savaş dönemiyle bir taraftan da Cumhuriyetin doğuş sancılarının yaşandığı siyasi gelişmelerle alakalı olarak özellikle ATAŞE Arşivi Cumhurbaşkanlığı Arşivi Başbakanlık Osmanlı ve Cumhuriyet Arşivleri ve diğer kurum arşivleri ile dönemin basını ve o dönemi yaşayanların hatıralarında Milli Mücadele ve Cumhuriyet tarihimize ışık tutacak bilgi belge ve olaylar bizi beklemektedir. İdeolojiden sıyrılmış bir şekilde tarih bilimi metodolojisi çerçevesinde yapılacak yeni araştırma ve yayınlarla şüphesiz yakın tarihimizi daha berrak daha net görebilme imkanına sahip olacağız.
Bu düşüncelerden hareketle elinizdeki bu çalışmada Prof. Dr. Nuri Köstüklü’nün son 25 yıldaki araştırmalarından Atatürk ve T. C. Tarihi ile ilgili ve tamamına yakını orijinal ve araştırma ürünü olan bildirileri veya yayınlanmış ve yayınlanmamış makalelerinden bazıları bir araya getirilmiş bulunmaktadır. Yakın Türk tarihine değişik açılardan ışık tutabilecek müstakil araştırmalardan oluşan bu çalışmalar genellikle Milli Mücadele bu mücadelede şimdiye kadar bilinmeyen mahalli bazı gelişmeler İstiklal Savaşının henüz fark edilmeyen kaynakları Türk dış politikasıyla ilgili yeni bazı tespitler ve Atatürk konularında toplanmaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: