Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
AŞKIN ÖLÜMCÜL ETKİLERİ (  )
Aşkın Ölümcül Etkileri
Yorumları oku
%30 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 175
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 15,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 10,50 TL
Kazanılan Puan
: 32 NP
Barkod
: 9799756963714
Basım Yılı
: Ocak 2000
Ürünün Tanıtımı
Yaşamımızın temel sorunu korkularımızdır. Aşk korkuyu sevmez, yaşam korkuyu sevmez, başarı korkuyu sevmez. Geçmiş veya gelecek korkuyla bütünleşirse bugün yok olur. Bugün korkuyla yaşanırsa gelecek uçup gider. İnsanlar zevki paylaştıkları gibi korkuyu da paylaşabilirler. Bunu saklayacak bir eksik olmaktan çıkarıp yönetebilirler. Çünkü olumsuz olanı saklamak yok edicidir. Yaşamda o denli çok şeyi saklar veya yarım bırakırız ki... “Sonra“ diye bir zaman diliminin olmadığını anladığımızda yaşam bitiverir. Korkular içinde geçer yaşamlar. Batıl inançlar ve gelenekler işte bu “puslu havada“ güçlenirler. İnsanın varoluşu ve aklı tehlikededir artık. Korkunun boyutları insandaki kaygıyı şiddete yöneltir. Sonucu yaratan geçmiş de sadece acı verir. Bunun için şimdiki zamana katılmak zorunluluktur.

Nevval Sevindi, geleceğin, kadınına umutlu bakıyor. XXI. yüzyılın, kimliğine sahip kadının olacağına inanıyor. Cumhuriyet’in “cinsiyetsiz kadın“ döneminin artık kapanmış olduğunu, bugünün kadınının cinselliğine ve kimliğine sahip olması gerektiğini söylüyor.
- Kadınca

“İnsanın büyümesi için acı gerekli.“ Nevval Sevindi de böyle bir çizgiden geçerek kaleme almış kitabını. Korkusuz rahat bir üslupla karşılıyor bizi eser. Kadın olmanın kapandaki fareyle, bitmeyen bir korkuyla eşanlamlı olduğu bir ülkede, kadın olmak durumundan insan olmaya alınan yazılar Sevindi’ninkiler.
- Aktüel

Kadın Kimliğinin Sorgulanması... “Aşkın Ölümcül Etkileri“ bir “kadın“ kitabı değil, kadınlar için yazılsa da “Erkek“lerin de bu kitaptan çıkaracağı pek çok ders var. Sevindi’nin dediği gibi “Erkek kendini tanıyamadığı için kadını anlamayı becerememekte, Kadın da kendi derinliği ve iç zenginliği ile meşgul olmadığından erkeği anlayamamaktadır. “Kadın“ı anneliğinden cinselliğine her yönüyle tanımak için bir rehber “Aşkın Ölümcül Etkileri.“
- Refik Durbaş / Sabah

Kadın erkek ilişkileri üzerine şimdiye kadar çok şey yazıldı, çizildi. Nasrettin Hoca fıkrası gibi kim anlatsa onun haklı olduğu bir dava sürüp gidiyor. Kadının ya da erkeğin penceresinden bakıldı, karşı taraf suçlandı. Nevval Sevindi, kitabı Aşkın Ölümcül Etkileri’nde ortak bir pencereye davet ediyor her iki tarafı.
- Tempo

Nevval Sevindi’nin kitabı, Aşık olmak ve Eşit olmak. Yazarın beğendiğim özelliklerinden birisi de saygıyı, hoşgörüyü bir yana itmemesi, erkekleri yargılarken ya da erkeklerle, erkeklerin yaptıklarıyla donatılmış durumları kurcalarken yazarlığına gölge düşürecek aşırı bir yargıda bulunmamasıdır. Tarafsız davranmasıdır. Aklını, bilgisini, deneylerini dikkatle, kılı kırk yararcasına kullanmaktadır. Duyguların “yanlışlara sürükleyen“ baskılarına boyun eğip, öznelliğin çoğu kez yanıltan tuzağına düşmemiştir. Nesnelliğin genellikle doğrudan yakalama karakterini harekete geçirmiş, davalının da davacının da gözlerinin önünde, yüzde doksanını onayladığımız düşüncelerini, yorumlarını (nedenleri ve sonuçlarıyla birlite) açıklama yöntemi seçmiştir. “Aşkın Ölümcül Etkileri“ son günlerde okuduğum incelemelerin en önemlilerinden biridir ve bir “başucu“ kitabı niteliği taşımaktadır. Bu yüzden kadın-erkek herkes okumalıdır bu yapıtı ve Nevval Sevindi’nin düşünceleri üzerinde uzun uzun durmalıdır.
- Muzaffer Buyrukçu / Cumhuriyet Kitap
Bu ürünü 259 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: