Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ARTAM GLOBAL ART - DESİGN DERGİSİ SAYI: 46 ( 2018 OCAK - ŞUBAT )
Artam Global Art - Design Dergisi Sayı: 46
ARTAM GLOBAL ART - DESİGN DERGİSİ SAYI: 46 ( 2018 OCAK - ŞUBAT )
Barkod
: 3990000029997
Basım Yılı
: Ocak 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 1 x 1 (cm)
Sayfa Sayısı
: 1
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
9,90
İndirimli Fiyatı
9,41
Kazanılan Puan
28 NP
Bu kitabı 1,57 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 165 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yaratıcı ruha sahip çıkmalı


Müzayedeler, sergiler ve daha birçok ses getiren sanat etkinliğinin yer aldığı başarılı bir yılı geride bırakırken sanat dünyası yepyeni projeleri topluma sunmaya hazırlanıyor. Dünya şehirleri müze, fuar ve bienal gibi etkinliklerin yanı sıra yaratıcı ruha sahip kitleleri şehir içinde tutabilme yarışındalar. New York, Paris, Londra ve Berlin gibi metropollerde sanatçılara şehrin merkezinde karşılayabilecekleri uygun rakamlı çalışma alanları sağlanıyor. Şehir içinde sanatçıların varlıklarını sürdürmelerine katkıda bulunmak, sanatçılara hitap eden birçok işyerini geliştiriyor. Böylece kitapçılardan restoranlara kadar bir şehre karakterini veren, yaşayan, sanattan beslenen, özgün bir doku oluşuyor. Belediyeler betonlaşan ruhsuz şehirleşmeyi önlemek istiyorlarsa tıpkı ağaçlandırma çalışmaları gibi sanatçılara sahip çıkmalıdır. Şehrin kalkınması ve hızlı yapılanması adına atılacak her adım, sanatçıların yaratıcı ruhlarının izlerini taşıdığı sürece şehirlere artı değer katacaktır. Bu bağlamda SAHA gibi, sanatçılara desteği ön planda tutan özel girişimlerin devlet politikaları ile desteklenmesini temenni ediyoruz.


Markalaşan müze projeleri ile Ortadoğu ülkeleri, sanat ve kültür alanında bir zamanlar çekim merkezi olan Türkiye’den daha çok ses getirmeye başladılar. Sanata ve sanatçıya verdikleri destek ile uluslararası sanat çevrelerinde adlarından sıkça söz ettiriyorlar. 450 milyon dolarlık rekor fiyatıyla tüm zamanların en pahalı sanat eseri olma özelliğini taşıyan “Salvator Mundi” tablosu, evrensel müzecilik hareketi dahilinde kurulan Louvre Abu Dabi bünyesinde sanatseverler ile buluşuyor. Diğer yandan Kanada’nın Saskatoon kentinde kapılarını açan Remai Modern Müzesi, sanatçıların çalışmalarını ve vizyonlarını destekleyerek modernite kavramına kültürel, tarihsel ve güncel yaklaşımlar getiriyor. 85 milyon dolarlık bir fona sahip olan müzeye, inşası dahil 2017 yılında, Frank ve Ellen Remai Vakfı’nın totalde 103 milyon doları bulan köklü bağışı, Kanada tarihinde bir müzeye yapılan en büyük ölçekli bağışlarından biri olma özelliğini taşıyor. Yurtdışında açılan müzelere yapılan bağış ve destekleri yakından izliyor ve önümüzdeki yıllarda ülkemizde de yaşanmasını umut ediyoruz.


Yeni yılın ilk sayısında keyifle takip edeceğiniz makaleler ve röportajlar sizleri bekliyor. Prof. Dr. Kıymet Giray, ilk Türk kadın seramik sanatçısı Füreya’nın hayatını tüm yönleriyle kaleme alırken,


Prof. Dr. Ali Akay Guggenheim Müzesi’nde açılan “Mistik Sembolizm” sergisinin sanat tarihindeki yerini anlatıyor. Fırat Arapoğlu, sanatta kolektif üretim pratiğinin gerekliliğini yazıyor. Evrim Altuğ Paris Photo fuarını ve güncel New York sergilerini sizler için ziyaret ederek izlenimlerini aktardı. Aslı Çakım, Takashi Murakami’nin Boston Güzel Sanatlar Müzesi’ndeki yeni sergisinde yer alan eserlerin hikayelerini sizler için araştırdı. Türk Çağdaş Sanatı’nın usta ismi Güngör Taner’le kariyerine ve sanata dair değerli bir söyleşi gerçekleştirdik. Marka Konferansı kapsamında ülkemizi ziyaret eden; en önemli uluslararası fuarlardan Frieze’in kurucusu Matthew Slotover ve Londra Tasarım Müzesi’nin direktörü Deyan Sudjic’ın Artam Global Art & Design dergisine özel röportajlarını dergimizde bulabilirsiniz.


Modern ve çağdaş sanata geleceğin perspektifinden yaklaşan Kanada’nın yeni yüzü Remai Modern mimari bölümünde görülebilir.
Mekan sayfalarında yer alan, aralarında Joan Miró, Keith Haring, Niki de Saint Phalle, Jean Tinguely ve Takashi Murakami gibi ünlü sanatçılara ait 100’den fazla sanat eserinden oluşan etkileyici çağdaş sanat koleksiyonuyla Dolder Grand Otel sanatseverlere ilham veriyor.


Huzur, güven, barış, umut ve sanatla dolu bir yıl diliyoruz…


- Olgaç Artam

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: