Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ARKA KAPAK DERGİSİ SAYI : 1 EKİM 2015 (  )
Arka Kapak Dergisi Sayı : 1 Ekim 2015
Yorumları oku
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 28 (cm)
Sayfa Sayısı
: 72
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 9,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 7,65 TL
Kazanılan Puan
: 23 NP
Barkod
: 3990000029277
Basım Yılı
: Ekim 2015
Ürünün Tanıtımı

  • Dosya: Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nü Niçin Okumalıyız?

  • Enis Batur: Ben susuyorum, nerede su bulursam içerim.

  • Feridun Andaç: Her zaman ve daima Kemal Bilbaşar

  • İnfografik: Türkiye kitap okuyor

  • Çizgi Roman: Neden Fransa?


Kitap dünyasının yeni üyesi Arka Kapak okurların huzuruna çıktı. Babil.com ve Calibro gibi kitap dünyasına yeni adresler ekleyen Libronet’in bünyesinde çıkan Arka Kapak önce online olarak okurlarla buluşmuştu. Ekim 2015 itibariyle de okurların karşısına basılı ve aylık olarak çıkacak Arka Kapak’ın ilk sayısını emekçileri şöyle tanımlıyor:


“İki yıldır fikren pişme aşamasındaki Arka Kapak, işte böyle bir dünyadan kopup geldi. Artık her ay siz okurların huzuruna çıkacak. Bir derginin ilk sayısı her zaman özeldir. O derginin emekçilerinden ilk sayı avcılarına, meraklı okurlardan yayın dünyasının kendisine herkes o ilk sayıya başka bir nazarla bakar. Heyecana ortak olur. Arka Kapak’ın ilk sayısı da duyduğumuz büyük heyecana tekabül edecek bir kitapla, Saatleri Ayarlama Enstitüsü ile okurunu selamlıyor. Dosyamızda sadece bu romanı değil romanın müellifi Tanpınar’ı da yine, yeniden yazmaya giriştik. Tanpınar, Türkçenin hem dil hem edebiyat olarak bir aşamadan başka ve üst bir aşamaya geçişini simgeliyor. Bu geçişi ve dönemi Enis Batur ile de konuşup tarihe not düşmek istedik.”


İlk sayısında dosya konusu Tanpınar’ı ve Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nü ele alan Arka Kapak’ta, dopdolu bir Enis Batur söyleşi de var. Türkçe edebiyatın merkez isimlerinden Batur, kendi okur yazarlık serüvenini ve motivasyonlarını samimi bir dille anlatıyor. Usta yaza Feridun Andaç da kaleme aldığı sıcacık deneme ile dikkatleri Kemal Bilbaşar’a ve onun metinlerine çekiyor. Her sayıda farklı kitap kapağı tasarımcısıyla yapılan kısa mülakatlar dizisi ise usta tasarımcı Geray Gençer ile başladı. Çocuk edebiyatına ayrılan özel sayfaların yanında Bursa ve İzmir’e dair yazılar var. E-kitap üzerine telif ve tercüme yazılar da yine bu sayının sayfalarını dolduruyor. Yine her sayıda yer alacak olan çizgi roman bölümünün ilk konuğu Frederik Peeters’in Neden Fransa öyküsü. Bu çizgi roman Çeçenistan’tan Fransa’ya iltica eden bir aileyi anlatıyor.

Bu ürünü 255 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: