Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ARAPÇA ÖĞRETİMİNDE GÖRSEL VE İŞİTSEL METİNLER (  )
Arapça Öğretiminde Görsel ve İşitsel Metinler
ARAPÇA ÖĞRETİMİNDE GÖRSEL VE İŞİTSEL METİNLER (  )
Barkod
: 9786056508042
Basım Yılı
: 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 252
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
18,52
İndirimli Fiyatı
14,82
Kazanılan Puan
44 NP
Bu kitabı 2,47 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 427 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“YDS ve diğer Arapça dil sınavlarına hazırlık, gerçek Arap yaşantısından seçilmiş video görüntü destekli arapça metinler. “


Arapça öğretimi konusunda Türkçe’de yayınlanmış bir çok gramer kitabı, hikaye ve dil öğrenim serisi bulunduğu herkesin malumudur. Ses ile ilgili kısıtlı materyalin yanında, video film görsellerinin ise neredeyse yok denecek seviyede olduğu bilinen bir gerçek. Bu kitap ana dili Türkçe olan Arapça öğrencileri için bir ihtiyacı karşılamak üzere hazırlandı. Güncel ve farklı alanlardan seçilmiş videolar, bu videolarda geçen konuşmaların metinleri, metinlerde zorlanma ihtimali olan kelimelerin Türkçe karşılıkları, metin hakkında sorular ve bu soruların cevapları.


Hem izleyeceksiniz, hem dinleyeceksiniz. Hem okuyacak hem de soruların cevaplarını bulmak için düşüneceksiniz. Ve son olarak da cevaplara bakarak kendinizi kontrol edeceksiniz.


Suriyeli asıllı eğitimci ve yazar Muhammed Nur en Nemr, Türkiye’ye geldikten sonra Arapça öğrenme konusunda Türklerin yaşadığı sorunları makalelerine konu yaptı, çözüm önerilerinde bulundu. Bu kitap ta böyle bir çabanın ürünü olarak tasarlandı.


En Nemr, CD hediyeli kitabında, Arap dünyasının güncel yaşamından seçtiği; sosyal, bilimsel, edebi, dini, kültürel vb. konular içeren videoları yazıya aktardı. Metinler hakkında sorular sordu ve kontrol imkanı sağlamak amaçlı cevaplar hazırladı. Metinlerde, okuyucunun bulmakta zorlanacağı kelimeler seçilerek Türkçe’ye çevrildi.


Arapça öğrenmek, Arapçasını geliştirmek, Arapça dinlediğini anlamak ve konuşabilmek, Yabancı Dil Sınavı ve benzer sınavlarda yüksek puan almak, Arapların güncel yaşamına dair genel bilgiler edinmek isteyen herkesin faydalanabileceği bir eser. Yaşayan Arap dilini güncel videolar ekseninde öğrenmek ve öğretmek istiyorsanız, bu kitap sizin için hazırlandı.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: