Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
AR-GE VE TASARIM MERKEZLERİNDE MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI ( AR-GE VE TASARIM MERKEZLERİNDE MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI )
AR-GE ve TASARIM MERKEZLERİNDE MUHASEBE ve VERGİ UYGULAMALARI
AR-GE VE TASARIM MERKEZLERİNDE MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI ( AR-GE VE TASARIM MERKEZLERİNDE MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI )
Barkod
: 9786058011465
Basım Yılı
: Ekim 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 284
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
37,00
İndirimli Fiyatı
31,45
Kazanılan Puan
94 NP
Bu ürünü 58 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Günümüzde rekabet edebilmenin temel koşullarından bir tanesi de bilgiyi temel alarak yenilik süreçleri içerisinde var olmaktır. Ar-Ge merkezleri; yoğun bilgi kullanımı ile yeni teknolojiler, ürünler, sistemler geliştirerek işletmelerin rekabet gücünü artırıcı faaliyetler yürütmek amacıyla, tasarım merkezleri ise; tasarım projelerini veya sözleşme çerçevesinde siparişe dayalı olarak yürütülen tasarım faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere kurulmaktadır. Ar-Ge ve tasarım merkezleri yüklendikleri misyon çerçevesinde artık sadece işletmelerin tercihi olmaktan çıkmış, tüm dünyada devlet desteğiyle teşviki yapılır bir konuma gelmiştir. Çünkü istatistikler yoğun Ar-Ge teşvikleri ile sanayisi desteklenmekte olan ülkelerin dünya rekabet sıralamalarında en üst seviyelerde yer aldığını göstermektedir. Türkiye’de 2008 yılından itibaren Ar-Ge merkezleri, 2016 yılından itibaren de tasarım merkezleri kurulmaya başlamıştır. Mayıs 2019 verilerine göre Ar-Ge merkezi sayısı 1171, tasarım merkezi sayısı ise 347 olmuştur. Her geçen gün sayısı artan bu merkezlerde yürütülen projelerin maliyetlerinin takip edilerek kayıt altına alınması, mali işlemlerin ilgili muhasebe standartları ışığında muhasebeleştirilmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu kitap ile 5746 Sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun’un Ar-Ge ve tasarım merkezleri için sağlamış olduğu teşviklerin açıklanması ve bu merkezlerde gerçekleştirilen faaliyetlerin ve getirilen teşviklerin muhasebeleştirilmesi sürecinin uygulamalı olarak açıklanması amaçlanmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: