Sepete Ekle
KAPAT
Değerli Müşterimiz;

Yoğunluktan kaynaklı telefonlarımızda uzun süreli beklemeler yaşanabilmektedir.

info@nobelkitap.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ANTİK ÇAĞ’DAN CUMHURİYET’E BANDIRMA VE YAKIN ÇEVRESİ TARİHİ (  )
Antik Çağ’dan Cumhuriyet’e Bandırma ve Yakın Çevresi Tarihi
ANTİK ÇAĞ’DAN CUMHURİYET’E BANDIRMA VE YAKIN ÇEVRESİ TARİHİ (  )
Barkod
: 9786052470077
Basım Yılı
: Ağustos 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 20.5 x 28.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 601
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3-5 iş günü temin
%13 İNDİRİM
Liste Fiyatı
50,00
İndirimli Fiyatı
43,50
Kazanılan Puan
131 NP
Bu kitabı 7,25 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 296 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bandırmalılar dünyanın en zengin tarihsel mirasına sahip bölgelerinden biri üzerinde yaşıyorlar. Geçmişi bir sinema perdesi gibi gözlerimizin önüne aksettiren bir cihaz olsaydı da geçmişin görüntülerini bir film gibi izleyebilseydik neler görürdük? Bir sahnede Manyas Gölü’nün kenarına kurulmuş, yabani kuşları seyreden bir Pers valisini, diğer bir sahnede Karadeniz’e altın postu aramaya giden Yunanlı denizcileri görebilirdik. Ardından İskender’in ordularının geçişine veya Pontos Kralı Mithradates’in Kyzikos’u kuşatmak için donanmasının Bandırma Körfezi’ne demirlemesine şahit olabilirdik.

Roma tapınaklarının Bizans manastırlarına, tanrıların azizlere dönüşmesine tanıklık edebilirdik. Bizans’ın mağrur başkentini fethetmek için gelen Arap donanmasının kampına uğrayıp kuşatma coşkusunu ve ardından yenilginin acısını izleyebilirdik. Haçlıların yıkımlarını, Türk akınlarını ve Süleyman Şah’ın Edincik’te yeni bir tarih yazmaya karar verdiği anı gözlerimizle görebilirdik. Ardından Osmanlı asırları boyunca Bandırma’nın bir liman kenti olarak yükselişini, İtalyan Türk, Rum Ermeni tüccarların rekabetini, kavgalarını, barışmalarını izleyebilirdik. Modern çağlarayaklaştıkça yelkenli teknelerin buharlı gemilere dönüştüğünü, deve kervanlarının yerini demir yolunun aldığını, limandaki telaşın nasıl arttığını gözlemleyebilirdik. Ve elbette yıkım günlerini, işgali, kardeşin kardeşe düşman edilmesini ve kurtuluş çabalarıyla yıkık bir şehrin yeniden nasıl canlandığını da…

Belki bir gün bilim insanları anlık ışığı kaybetmenin yolunu buldukları gibi geçmişte yansımış ışığı da kaydedilen bir sistem geliştirerek geçmişin görüntülerini gerçekten bir sinema perdesine yansıtabilecekler. O günler gelene kadar elinizde tuttuğunuz türden çalışmalar geçmişe tutulan yegâne ayna olmaya devam edecektir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: