Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ANILARA DOLANIK YÜRÜMEK (  )
Anılara Dolanık Yürümek
ANILARA DOLANIK YÜRÜMEK (  )
Barkod
: 9786055828509
Basım Yılı
: Nisan 2012
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 315
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
17,59
İndirimli Fiyatı
14,07
Kazanılan Puan
42 NP
Bu ürünü 287 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Necdet Hatam: Abdzax- Meşfeşşü. 1948’de Hatay Reyhanlı’da doğdu. Daha ortaokul-lise öğrenciliği yıllarında, ulusal sorunla tanıştığı ilk günden beri, çözümü “Anavatana Dönüş“ olarak gördü. 1967-1968 öğretim yılında Ankara Tıp Fakültesi’ne kaydoldu.

Ankara’daki Kuzey Kafkasya Kültür Derneği’ne üye oldu. Gençlik Kolu üyelik ve başkanlığında bulundu. Başkanlığı döneminde “Nartların Sesi-Gençlik Kolu Bülteni“ nin yayımına başlandı. İzzet Aydemir’in yayımladığı Kafkasya Kültürel Dergi, Nartların Sesi bülteni, Nartların Sesi gazetesi, Kamçı gazetesi, Yamçı, Kafdağı, Marje, Nart dergilerinde yazıları yayımlandı. 1974’de Ankara Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1983 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne radyoloji uzmanı oldu.

İlk Anavatan ziyaretini; Özdemir Özbay, Nihat Bidanuk ve Fahri Huvaj’la birlikte Keberdey-Balkar Rodina Derneği davetlisi ve dernek temsilcisi olarak 1978’de gerçekleştirdi. Anavatana ikinci ziyaretini 1990’da ’Son Ders’ Tevfik Esenç’le birlikte yaptı.

1988’de işini Bandırma’ya taşıdı, daha sonra 1993’te Bandırma Kuzey Kafkasya Kültür Derneği kuruluş çalışmalarına katkıda bulundu, bir dönem başkanlığını yaptı. 16 Şubat 1991’de kuruluşu gerçekleştirilen Kaf-Kur’un Başkanlığına seçildi ve Kaf-Der oluşuncaya kadar bu görevi sürdürdü. 1991’de Dünya Çerkes Birliği Kurucu Genel Kuruluna Kaf-Kar ve Türkiye Delegasyonu Başkanı olarak katıldı. Başkan yardımcılığına seçildi.

10 Mayıs 1992’de anavatana kesin dönüş yaptı ve Mıyekhuape’ye yerleşti.

1993-1996 Dünya Çerkes Birliği (DÇB) çalışma döneminde Genel Sekreter olarak görev yaptı. Halen Denetleme Kurulu üyesidir. 1993’de Mıyekhuape’de Anavatana Dönenler Adaptasyonu Evi (DAR) ve 1997’de Fesıjapşi-Dönüş Vakfı kuruluş çalışmalarına katıldı. Kosova Adığelerinin anavatana dönüşlerinin sağlanması ve yerleştirilmesinde büyük katkıları olan vakfın Başkan Yardımcılığında bulundu. Halen söz konusu vakfın Eş-başkanlık görevini sürdürmektedir. Bir dönem Adığey Cumhuriyeti Başkanı Carım Aslan’ın Diasporadan Sorumlu Danışmanlığını yaptı.

Anavatana döndükten sonra, Adığe Makh, Adığe Psalhe, Ğhuaze gazeteleri, Zekhueşnığh, Psalh, Psıne dergileri ve Fesıjapşi bülteninde yazıları yayımlandı. Son yıllarda anadili çalışmalarına yoğunlaştı. Halen Adığey Cumhuriyeti Çeraşe Tembot Sosyal Araştırmalar Enstitüsü Dil Bölümü çalışanıdır.

2004 yılından beri CircassianCenter web sitesine katkıda bulunmaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: