Tükendi
KAPAT

Değerli Müşterilerimiz;

30 Nisan - 16 Mayıs Sokağa çıkma kısıtlamasında sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Bu zaman zarfında siparişleriniz aynı süre içinde kargoya verilmektedir.

Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
AMERİKALI DİPLOMATLARIN GÜNEYDOĞU FAALİYETLERİ (  )
Amerikalı Diplomatların Güneydoğu Faaliyetleri
AMERİKALI DİPLOMATLARIN GÜNEYDOĞU FAALİYETLERİ (  )
Barkod
: 9786054125043
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 256
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
Bu ürünü 291 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

ABD emperyalizminin ünlü teorisyenlerinden Zbigniew Brzezinski, Avrasya coğrafyasını, “Büyük Satranç Tahtası“nın merkezine oturturken, Türkiye Avrasya’nın en stratejik noktalarından birisinde yer alması nedeniyle büyük kapışmaların odağında bulunuyor. Büyük Ortadoğu Projesi’nin ABD merkezli haritasında “Özgür Kürdistan“ olarak adlandırılan yerin Türkiye de dahil olmak üzere 4 devleti parçalaması öngörülüyor. Bu sözde devletin kurulması için yerli işbirlikçilerin büyük çabaları olduğu göze çarpıyor.

Kurtuluş Savaşı’ndan sonra ilk defa bu kadar büyük bir ihanet çemberi ile sarılmışken, günümüzün Lawrance’larını göz ardı etmemek gerekir. Özellikle diplomat adı altında istihbarat faaliyeti yürüten, bazı iç sorunlarımızı kaşıyan Amerikalılar, adeta bir Kürt devletinin temellerini atmak için ellerinden geleni yapıyor izlenimi vermektedirler. Batman, Mersin, Malatya gibi illerimizde Amerikalı diplomatların direk müdahil olduğu operasyonları öğrenince eminiz ki ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Ayrıca PKK’nın terör eylemlerine destek verenlerden, terörist başını koruyanlara, baro başkanı seçenlerden, sivil toplum örgütlerine müdahale edenlerine kadar birçok Amerikalının dikkat çekici eylemleri nasıl müdahil olduklarını, hatta bazılarının adlarının suikast olarak yorumlanan olaylara nasıl bulaştığını göreceksiniz. İsimleri bazen Elizabeth Shelton, bazen Eric Green, bazen Nicholas Kass, bazen de David Adolph Korn olabiliyor. Ancak misyonları hiç değişmiyor.

Kitabımızda bu faaliyetlerden bazılarına değinmeye çalıştık. Umarız ki, bu kitap ülkemize zarar veren bu faaliyetlerin içinde yer alan, bilinçli veya bilinçsiz kişilerin bir an evvel bu süreci durdurmalarında etkili olur. Atalarımızın, kanlarıyla vatan yaptığı bu topraklar üzerinde oynanan korkunç oyunu öğrenmeniz açısından ilgi göstereceğiniz ümidiyle. . .

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: