Sepete Ekle
KAPAT
Değerli Müşterimiz;

Yoğunluktan kaynaklı telefonlarımızda uzun süreli beklemeler yaşanabilmektedir.

info@nobelkitap.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ALTERNATİF AKIM DEVRE ANALİZİ (  )
Alternatif Akım Devre Analizi
ALTERNATİF AKIM DEVRE ANALİZİ (  )
Barkod
: 9789752475373
Basım Yılı
: Ocak 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 29.7 (cm)
Sayfa Sayısı
: 344
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3-5 iş günü temin
%14 İNDİRİM
Liste Fiyatı
75,00
İndirimli Fiyatı
64,50
Kazanılan Puan
194 NP
Bu kitabı 10,75 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 436 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Alternatif akım (AA) devreleri, mühendislik ve teknoloji fakülteleri ile meslek yüksekokullarının elektrik, elektronik, haberleşme, otomasyon, mekatronik, enerji ve benzeri bölümlerinde okutulan temel bir derstir. Günümüzde bu konuda yabancı ve ulusal bir çok eser bulunmakla beraber, öğrenciler ve öğretim elemanları yıllarca anlaşılması kolay, tüm konuların bulunduğu bir Türkçe kaynak sıkıntısı çekmiştir. Alternatif akım devrelerinin anlaşılması, temel doğru akım devre bilgilerinin yanında iyi bir matematik bilgisi gerektirir. Alternatif akım analizi, doğru akım analiz tekniklerinin fazörler vasıtasıyla alternatif akım devrelerine uygulanmasından ibarettir. Dolayısıyla alternatif akım devrelerinin iyi anlaşılması için fazör kavramı iyi bilinmelidir.

Bu kitap, “Alternatif Akım Devreleri” ya da “Alteratif Akım Devre Analizi” dersine kaynak olması için yukarıda bahsedilen eksiklikler dikkate alınarak hazırlanmış olup, konular dersin takip edilen müfredatı doğrultusunda seçilmiştir. Konuların iyi anlaşılması için öncelikle, alternatif akım tanıtılarak gerekli olan matematiksel bilgilerin yanı sıra, AA’ın temel kavramları, yapısı ve fazör kavramı detaylı olarak açıklanmıştır. Daha sonra sırasıyla, “ AA Devreleri, Devre Çözüm Yöntemleri, Devre Teoremleri, AA Devrelerinde Güç ve Enerji, Rezonans, Kuplajlı Devreler ve Çok Fazlı Devreler” bölümler halinde, bol örneklerle desteklenerek ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Örnekler sade ve uygulamada karşılaşılabilecek nitelikte seçilmiş olup, alternatif çözümlerle sunulmuştur. Ayrıca her bölümün sonunda kavrama problemleri verilerek bilgilerin pekişmesi amaçlanmıştır.

Uzun ve zahmetli bir süreç sonunda ortaya çıkan bu eserin hazırlanması aşamasında, beni yönlendiren kıymetli editörüm Prof. Dr. Cebrail Çiflikli’ye teşekkür eder, her zaman yanımda olan ve desteklerini esirgemeyen sevgili eşim Öğr. Gör. Aynur Karakoç’a, çocuklarım Muhammed Batuhan’a ve Baturalp’e sevgilerimi sunarım. Ve kitabın öğrencilere, faydalanmak isteyen okuyuculara ve öğretim elemanlarına yararlı olmasını temenni ederim.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: