Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ALMAN VE TÜRK ŞİRKETLER HUKUKUNA GÖRE İSVİÇRE HUKUKUNDAN KARŞILAŞTIRMALI NOTLARLALİMİTED ŞİRKET MÜDÜRÜNÜN REKABET YASAĞI ( ALMAN VE TÜRK ŞİRKETLER HUKUKUNA GÖRE İSVİÇRE HUKUKUNDAN KARŞILAŞTIRMALI NOTLARLALİMİTED ŞİRKET MÜDÜRÜNÜN REKABET YASAĞI )
Alman ve Türk Şirketler Hukukuna Göre İsviçre Hukukundan Karşılaştırmalı NotlarlaLimited Şirket Müdürünün Rekabet Yasağı
ALMAN VE TÜRK ŞİRKETLER HUKUKUNA GÖRE İSVİÇRE HUKUKUNDAN KARŞILAŞTIRMALI NOTLARLALİMİTED ŞİRKET MÜDÜRÜNÜN REKABET YASAĞI ( ALMAN VE TÜRK ŞİRKETLER HUKUKUNA GÖRE İSVİÇRE HUKUKUNDAN KARŞILAŞTIRMALI NOTLARLALİMİTED ŞİRKET MÜDÜRÜNÜN REKABET YASAĞI )
Barkod
: 9789750247446
Basım Yılı
: Mart 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x24 cm
Sayfa Sayısı
: 157
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
55,50
İndirimli Fiyatı
51,06
Kazanılan Puan
153 NP
Bu ürünü 183 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Günümüzde Limited Şirketler, “Aile Limited Şirketi“ geleneğinden koparak, uzmanlaşma yolunda ilerlemektedir. Bunun en yakın örneği olarak kurumsal limited şirketler gösterilebilir. Artık limited şirket müdürleri, aile bağlarından ziyade, yetenekleri ve uzmanlıkları değerlendirilerek göreve atanmaktadır. Limited Şirketler bir dönüşüm içindeyken, şirketin temsil ve yönetim organı olan müdürün yükümlülükleri gündeme gelmektedir. Rekabet yasağı, şirketi koruma mekanizması olarak görülmekte ve dayanağı bağlılık yükümlülüğü olarak kabul edilmektedir. Bu çalışma Almanya’da Berlin Özgür Üniversitesinde (Berlin Freie Universität) yüksek lisans tezi olarak yazılmış, Alman ve Türk hukuku karşılaştırmalarının yanı sıra İsviçre hukukuna ilişkin araştırmalar da içermektedir. Müdürün rekabet yasağına ilişkin hiçbir kanuni düzenlemeye sahip olmayan Alman hukuku ile kanuni düzenlemeye sahip Türk hukuku karşılaştırılmıştır. Alman hukukunda çok yoğun tartışılan bu konu yeni Türk Ticaret Kanunu kapsamında nasıl değerlendirilebilir? Yeni Türk Ticaret Kanunu müdür ve rekabet yasağı açısından hangi yenilikleri getirmiştir? Bir limited şirket müdürü görev süresi boyunca hangi rekabet yasaklarına tabii olacaktır veya görev süresi bittikten sonra hala bir rekabet yasağına tabii olması söz konusu mudur? Bu çalışma yukarıdaki soruları cevaplamanın yanı sıra Alman-Türk- İsviçre hukuk sistemleri arasında akademik bilgi alışverişini hedeflemektedir, bu sebeple sözlü savunmasının üzerinden iki sene geçtikten ve genişletilip güncel içtihatlar eklendikten sonra siz okuyucuların takdirine sunulmuştur.
Alman Hukuku’na Göre Müdürün Tabi Olduğu Rekabet Yasakları
Türk Hukukuna Göre Müdürünün Tabi Olduğu Rekabet Yasakları
Karşılaştırma
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: