Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ALLAH’IN VE KAİNATIN SEVGİLİSİ HZ. MUHAMMED (S.A.V.)‘İN HAYATI (  )
Allah’ın ve Kainatın Sevgilisi Hz. Muhammed (s.a.v.)‘in Hayatı
Yorumları oku
Yayınevi:
%35 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 1007
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 75,60 TL
İndirimli Fiyatı
: 49,14 TL
Kazanılan Puan
: 147 NP
Barkod
: 9786059019019
Basım Yılı
: 2015
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Ey okuyucu kardeşim Cenâb-ı Hak kimsenin imânına hâşâ muhtaç değildir. İmândan mahrum kalan küfür halinde yaşayan kimseler kendilerini zararlara, felâketlere düşürmüş olurlar. Ve Allahü Teâlâ kerimdir, rahîmdir. Sadece lütfü, ihsanı göndermiş olduğu dinine, peygamberleri olmak üzere şükredenlere nail oldukları imânın kadrini bilip dininin emirlerini hakkıyla yerine getirip Hak Teâladan korkup Cenâb-ı Hakk’ın rızasını gözetip şükranda bulunanlar dünyada da, âhirette de mükâfat verecektir. Artık aklı başında olan bir insan bunu düşünmelidir. Cenâb-ı Hakk’ın mükâfatına nail olmayı en ulvî bir gaye bilmelidir. Bunun aksini hareket edenler kendilerini ebedi . felakete maruz bırakmış olurlar. Evet!. . Cenâb-ı Hakk’ın hiçbir kimseye ihtiyacı yoktur. Fakat maddî ve manevî nice ihtiyaçlar içinde yaşayan insanlar kendi hayatlarını kendi istikballerini düşünmeli islâmiyet nimetinin kadrini bilmeli o sayede dünya ve âhiret istikballerini temin etmiş bulunmalıdırlar. Bundan başka kurtuluş çaresi yoktur. Artık, ey okuyucu kardeşim. Bu kitapta adı geçen veya geçmeyen birçok peygamberler yaşayıp vefat etmiş oldukları halde bir kısım ümmetleri onların izlerini takip edip durmuşlardır, geri dönmemişlerdir. Lehülhamd milleti Islâmiyete âhirete göç eden Peygamber Efendimiz (s. a. v. )’den beri asırlarca din-i İslâm’a sarılarak müslümanlıklarının muhafazaya çalışmışlardır. Bunun tersine hareket müslümanlar için bir felakettir. Bir ebedî helaktir. Cenâb-ı Hak cümlemizi, din-i İslâm’dan ayırmasın. Rabbimizin bize verdiği en büyük imân nimetidir. İnsan daima en hayırlı şeyleri temenni etmelidir. O uğurda çalışmalıdır ve nail olduğu nimetlerden dolayı da Cenâb-ı Hak’ka sonsuz hamd ve şükür edip durmalıdır. Ebedi mükâfatlara kavuşabilmek için bundan başka yol yoktur. Hidayet Allah’tan cümlemizi hidayet üzere daim kılsın. Âmin. Okuduklarımızla öğrendiklerimizle amel etmeyi cümlemize nasip etsin. Bu kitabı hazırlayanlara, yazanlara, okuyana, okutana, dağıtana öğrendikleri ile amel edene sen hidayet et Yarabbi! Âmin.
Dünya ve âhiret hayatlarını mamur eyle darda bırakma af ve mağfiret et. Peygamber Efendimizin (s. a. v. ) şefaatine nail eyle. Peygamber Efendimizle birlikte devamlı cemalini seyredenlerden eyle. Amin.
Senden bunları istiyoruz yâ Rab. Biz aciz günahkâr kulların daima kapındayız hidayet senden, yardım senden, af senden, mağfiret senden. Biz istiyoruz yâ Rab, umuyoruz, verirsin diye kapında bekliyoruz yâ Rab. Sen ganisin (zenginsin). Bütün hamdler Allah’ındır. (Elhamdülillah)
İnna liliahi ve inna ileyhi raciun.
(Allah’tan geldik Allah’a dönücüleriz). Âmin. . .

Bu ürünü 213 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: