Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ALİ EMİRİ EFENDİ VE DÜNYASI ALİ EMİRİ EFENDİ AND HİS WORLD ( FERMANLAR, BERATLAR, HATLAR, KİTAPLAR / FERMANS, BERATS, CALLİGRAPHİES, BOOKS )
Ali Emiri Efendi ve Dünyası Ali Emiri Efendi and His World
ALİ EMİRİ EFENDİ VE DÜNYASI ALİ EMİRİ EFENDİ AND HİS WORLD ( FERMANLAR, BERATLAR, HATLAR, KİTAPLAR / FERMANS, BERATS, CALLİGRAPHİES, BOOKS )
Barkod
: 9789759123260
Basım Yılı
: Mayıs 2010
Basım Dili
: İngilizce Türkçe
Ebatı
: 24.5 x 28 (cm)
Sayfa Sayısı
: 392
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
74,07
İndirimli Fiyatı
55,55
Kazanılan Puan
167 NP
Bu kitabı 9,26 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 181 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Geçmişin kültür mirasının, özellikle de bu mirasın kolayca yok olabilecek bazı kırılgan parçalarının zamanın tahribine uğramadan günümüze ulaşabilmiş olmasını, bütün hayatlarını bu nesneleri toplamaya, korumaya ve gelecek kuşaklara aktarmaya adamış bir dizi adsız kahramana borçluyuzdur çoğunlukla. Geçmiş dönemlerin birçok önemli ürünü, bu değerbilir insanlar sayesinde savaşlardan, yıkımlardan ya da doğal afetlerden kurtulmuş ve yüzyılların menzillerini sağ salim katedip, günümüzün modern müze ya da kütüphane koleksiyolarında yerlerini almışlardır.

Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü salonlarında iki bölüm halinde açılan Ali Emiri Efendi ve Dünyası sergisi, işte bu insanlardan birinin sıradışı serüvenine ışık tutan bir sergi. Çöken imparatorluğun yıkıntıları arasından toplayıp yaşamı boyunca titizlikle koruduğu, sonra da kendi kurduğu Millet Kütüphanesi’ne bağışladığı ferman, kitap ve hatların yanısıra Ali Emiri Efendi’nin “kültür insanı“ kimliğini öne çıkaran özel eşya ve belgeleri arasından yapılmış bu derleme, onun tutkuyla bağlandığı bir dünyaya heyecan verici bir yolculuk niteliği taşıyor.

If the cultural inheritance of the past, particularly the fragile and perishable pieces of this inheritance -such as books, documents, manuscripts or photographs- miraculosly manage to survive until the present day, it is mostly through the efforts of a number of nameless hereos, who dedicate their entire lives to the collection, preservation and transmission of these objects to future generations. Thanks to these men, who recognize and appreciate their value, many priceless works of the past have withstood wars, destructions or natural disasters, transcending centuries to assume their places in today’s contemporary museums and library collections.

The Ali Emiri Efendi and his World exhibition we are hosting in two sections, in the halls of Pera Museum and Istanbul Research Institute today, sheds light to the unconventional adventure of such a man. Through the imperial edicts, books and calligraphic works he excavated from the debris of a deteriorating empire, and subsequently preserved and donated to the Millet Library he established, as a selection of his personal belonging and documents, we encounter the persona of Emiri Efendi as a “culture man“ and journey into a world he was passionately connected to.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: