Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ALEVİLİKTE CEM (  )
ALEVİLİKTE CEM (  )
Barkod
: 9789756791790
Basım Yılı
: Ekim 2012
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 85
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 2-5 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
18,00
İndirimli Fiyatı
13,50
Kazanılan Puan
41 NP
Bu kitabı 2,25 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 267 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Mehmet Yaman (Dede) 1940 yılında Erzincan'ın Ocak Köyü'nde doğmuştur. Karaca Ahmet Sultan evlatlarından Seyyid Hıdır Abdal sultan'ın türbesi bulunan köy, yediyüz yıldır "Düşkünler Ocağı" görevini sürdürmektedir.

İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden 1967 yılında mezun olan Mehmet Yaman Dede Pertevniyal Lisesi ve diğer bir çok eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmıştır.

Arapça, Farsça ve İngilizce bilen araştırmacı-yazar'ın kimi yayınları ve çalışmaları şunlardır:

Gerçekler Gazetesi, Karaca Ahmet Sultan'ın Hayatı, Abdal Musa Sultan, Seyyid Nizamoğlu, Gülizar-ı Hasaneyn, Seyyid Safi Buyruğu, Ebül Vefa, Onaltıncı Asırda Rafizilik-Bektaşilik, Makalat, Alevilik (İnanç-Edeb-Erkan) Fevaid, Virani Baba, İmam Cafer Buyruğu, Şahkulu Sultan'ın Hayatı. Küçük yaşından beri Cem Törenlerinde bulunan Mehmet Yaman Dede, aynı kutsal hizmetleri kurucusu olduğu Karaca Ahmet ve Şahkulu Dergahlarında sürdürmüş, ayrıca önce Şahkulu'nda açılmasını başlattığı "Alevilik Kursları"nı daha sonra Avrupa'ya taşımış, özellikle Almanya'nın Mahhneim kentindeki Alevi Kültür merkezi'nde üç yıldır açtığı kurslarda "Alevilik İlkeleri, İnancı, Oniki Hizmet ve Cenaze Hizmetleri. . .

" gibi konularda öğrenci yetiştirmiş ve sertifikalarına vermiştir. Bu sayede, bundan sonra Mahhneim AKM'de dede, zakir, rehber, oniki hizmet yönünden bir sıkıntı kalmamıştır. Dileriz ki her Alevi örgütü bu çalışmaları bir an önce başlatsın.

Osmanlıca'yı (eski yazı) da bilen Mehmet Yaman Dede, köylerimizden topladığı yüzlerce el yazması kitabın arşivini kurmuş, dedelerimizin getirdiği şecereleri de Türkçe'ye çevirmektedir. Köylerinde ve ellerinde el yazması bulunan canlarımız kendisine başvurabilir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: