Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ALEVİLİĞİN KUR’AN’A BAKIŞI (  )
Aleviliğin Kur’an’a Bakışı
ALEVİLİĞİN KUR’AN’A BAKIŞI (  )
Barkod
: 9789944134132
Basım Yılı
: Temmuz 2010
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 240
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%23 İNDİRİM
Liste Fiyatı
23,00
İndirimli Fiyatı
17,71
Kazanılan Puan
53 NP
Bu kitabı 2,95 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 308 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bakar Suresi, 159. Ayet :
İndirdiğimiz açık delilleri ve hidayeti, biz kitapta insanlara açıkça belirttikten sonra gizleyenler var ya onlara Allah da lanet eder, lanet edebilen herkes de lanet eder.


Kur’an’ın tek harfini gizlemek, yerini değiştirmek, lanetlenmiş ve Peygambere bile böyle bir yetki verilmemişken; Muaviye ve onun takipçileri, Kur’an’ın surelerini baştan aşağı değiştirme yetkisini kimden almışlardır?


Ne Kur’an’da, ne Hz. Muhammed döneminde, ne de dört halife döneminde “cami“ isimli bir ibadet evi yoktur. Üstelik hadislerde de böyle büyük binalar yasaklanmıştır. İslam aleminin ibadet evlerinin tek Kur’an’da “mescit“ olmasına rağmen, Muaviye’nin yaptırdığı ve Ehl-i Beyt’e minberlerde lanet okuttuğu bu evlere, Alevileri çekmeye çalışmak, İslam’a ve Kur’an’a uygun mudur?


Hz. Muhammed’in ve İslam’ın en büyük düşmanı olan Ebu Süfyan ve karısı Hinde’ye (Hz. Hamza’nın kalleşçe öldürülmesini sağlayan ve öldürttükten sonra kalbini deşip kanını içmek suretiyle Bedir’in intikamını alan kadına) ve Hz. Muhammed ve Ali’nin yedi sülalesini katleden Muaviye’ye, kimler “Hazret“ ve “Radiyallahu“ gibi yüce sıfatları yakıştırıyor ve buna rağmen Peygamber’den şefaat bekliyor?


Kur’an-ı Kerim fırkalara bölünmeye yasaklar ve bunu dini bölmekten ibaret olduğunu defalarca tekrarlar. Abbasi halifeleri, ilk mezhepleri, İslam’ı parçalamak için İmam Hanefi’ye kılıç zoruyla kurdurttular ve Ehl-i Beyt’e hakaret etmeyi reddettiği için Abbasi zindanlarında katlettiler. Ne Hz. Ali ne Hz. Cafer veya herhangi bir Alevi önderi böyle bir mezhep kurmamış ve Kur’an’a aykırı davranmamışıtr. Alevilik; Hz. Muhammed ve Hz. Ali’nin kurduğu İslam’ın, bozulmasından günümüze taşınmasından başka bir şey değildir.


Müslüman coğrafyasındaki iktidarlarda hangi ideoloji hakimdir? Hz. Muhammed’le Ali’nin mi yoksa Muaviye’nin mi?

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: