Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ALEVİ - BEKTAŞİ İNANÇ VE DEĞERLERİ (  )
Alevi - Bektaşi İnanç ve Değerleri
Yorumları oku
ALEVİ - BEKTAŞİ İNANÇ VE DEĞERLERİ (  )
%13 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 232
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 27,78 TL
İndirimli Fiyatı
: 24,17 TL
Kazanılan Puan
: 73 NP
Barkod
: 9786059387446
Basım Yılı
: Nisan 2018
Ürünün Tanıtımı

Giresun/Hamidiye köyü doğumlu olan Prof. Dr. Sabri ÇAKIR, ilköğrenimini merkez Akköy’de, ortaöğrenimi Giresun’da, lise öğrenimini Samsun’da(Samsun 19 Mayıs Lisesi), üniversite öğrenimini de Ankara’da Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümünü bitirerek (1971) tamamlamıştır.


1968–1977 yılları arasında Ankara’da Köy İşleri Bakanlığı (Toprak İskân Genel Müdürlüğü), Kültür Bakanlığı (Eski Eserler ve Müzeler Genel Müdürlüğü Ankara Etnografya Müzesi Asistanlığı), Türk Hava Kurumu Bölge Müfettişliği vb. çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapmış ve 1977 yılında Fırat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ne asistan olarak atanmıştır.


1981 yılında F. Ü. Edebiyat Fakültesi’nde “ Elazığ İli Gecekondu Sorunlarının Sosyal Antropolojik Etüdü“ konulu teziyle, Elazığ’da göç, gecekondulaşma ve kentleşme sorunları alanında doktorasını tamamlamıştır. 1977–1994 yılları arasında öncelikle Edebiyat Fakültesi Antropoloji bölümünde asistan, daha sonraları Sosyoloji bölümünde araştırma, öğretim görevlisi ve yardımcı doçent olarak aynı üniversitede görev yapmıştır.


1994 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü’ne yardımcı doçent olarak atanmış ve adı geçen bölümün kurulmasında görev almış ve bir süre de başkanlığını yürütmüştür. 1999 yılında kendisine Kurumlar Sosyolojisi Anabilim Dalında “Üniversite Doçenti” unvanı ve yetkisi verilmiştir. Bu aşamadan sonra 2000 yılında SDÜ Fen- Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Kurumlar Sosyolojisi Anabilim Dalına doçent; 2009 Şubat ayında da aynı fakülte ve aynı bölümde Toplumsal Yapı ve Değişme Anabilim Dalı’na sosyoloji profesörü olarak atanmıştır. Ayrıca Prof. Dr. Sabri ÇAKIR, SDÜ Burdur Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri ve SDÜ’ de Antropoloji Bölümünü (Sosyal Antropoloji) bizzat kurdu ve her iki bölümün ilk bölüm başkanı olarak kuruluş çalışmalarını yürütmüştür. 15Şubat 2012’de zorunlu olarak emekliye ayrılmıştır!


Yayın yaşamına Ankara’da çeşitli dergi ve gazetelerde kültürel/toplumsal olgularla ilgili makaleler yazarak girmiştir. Görevi gereği bulunduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun sosyo-ekonomik ve kültürel sorunlarıyla ilgili araştırmalar yapmış ve bunları ulusal ve uluslararası kongre ve bilgi şölenlerinde sunmuştur. Akademik çalışmalarına Doğu’da göç, kent ve gecekondu yerleşmeleri ile başlayan araştırmacı, toplumbilimin öteki alanlarıyla ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Aile, eğitim, göç, Bektaşi kültürü, Alevi-Bektaşi kimliği, demokratik açılım vb. konularda yayınlanmış çeşitli makalelerinin yanında Toplumsal Bilimlerde Yeni Yöntem Anlayışı ve Temel Yaklaşımlar(2006/2009), Kentleşme ve Gecekondu Sorunu (2007), Üretimden Tüketime İnsan-Kültür ve Toplum Yazıları (2008/2011) adlı üç özgün yapıtı bulunmaktadır.


Evli ve iki yetişkin kız babası olan Prof. Dr. Sabri Çakır, emeklilik yaşamını, araştırma ve çalışmalarını Antalya’da sürdürmektedir.

Bu ürünü 182 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: