Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ALBERT ECKSTEİN - ANADOLU’DA BİR HEKİM (  )
Albert Eckstein - Anadolu’da Bir Hekim
ALBERT ECKSTEİN - ANADOLU’DA BİR HEKİM (  )
Barkod
: 9786051363301
Basım Yılı
: Ağustos 2017
Basım Dili
: Türkçe İngilizce
Ebatı
: 30 x 22 (cm)
Sayfa Sayısı
: 349
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
80,00
İndirimli Fiyatı
76,00
Kazanılan Puan
228 NP
Bu ürünü 626 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu kitap, şeref rnadalyası kazanmış olmasına rağmen Almanya Nazi boyunduruğu altındayken vatanın’ terketmeye zorlanan bir çocuk hekiminin hikayesidir. . .

Prof. Dr. Albert Eckstein, ABD ve İngiltere’den başka iş teklifleri almış olmasına rağmen, Türkiye Cumhuriyeti tarafından kendisine sunulan asil görev fırsatını bir dakika bile tereddüt etmeden kabul ederek aynı ay içinde Ankara’da çalışmaya başlayan bir doktor.

Modern Türk Cumhuriyeti tarafından Ankara Numune Hastanesinin Pediyatri Kliniğine başhekim olarak atandığında, Türk çocuklannın sağlık ve hastalıklan hakkında resmi bir rapor hazırlaması istendi.

Bu çalışma için, Dr. Eckstein, kendisi de bir çocuk doktoru olan eşi Dr. Erna Eckstein ve asistanı Dr. Selahattin Tekand ile 25 ilde yüzlerce köyü ziyaret ederek binlere hastaya sağlık hizmeti verdi.

Bu kitap, Dr. Eckstein’ın hem Ankara Numune Hastanesindeki hem de bu köylerdeki hastalara verdiği sağlık hizmetlerine olduğu kadar, o dönemin yaşam koşullarına da ışık tutuyor. Sonunda Türkiye’yi ve Türkleri o kadar seviyor, ülkeyi de o kadar çok benimsiyor ki, cümlelerine “biz“ diyerek başlıyor.

Prof. Eckstein’ın ikinci görevi, Ankara Üniversitesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıklan Kliniğiııi kurmak oluyor. İlk asistanlar İhsan Doğramacı ile Selahattin Tekand, ilk doçenti ise Bahtiyar Demirağ oluyor.

1949 yılının son günlerinde, harp sonrası ffikirleşmiş Almanya’ya davet ediliyor. Prof. Eckstein memleketine döndükten altı ay sonra vefat ediyor. Eşi Erna ve üç çocuğu ülkemizle ilişkilerini senelerce koparmıyorlar. Erna Eckstein son yıllarında Türkiye hatıralarını yazıyor.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: