Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ALAMUT’UN BÜYÜSÜ ( HAŞHAŞİLER: SIR VE ÖLÜM )
Alamut’un Büyüsü
ALAMUT’UN BÜYÜSÜ ( HAŞHAŞİLER: SIR VE ÖLÜM )
Barkod
: 9786059011280
Basım Yılı
: Haziran 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 440
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%32 İNDİRİM
Liste Fiyatı
32,41
İndirimli Fiyatı
22,04
Kazanılan Puan
66 NP
Bu kitabı 3,67 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 318 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Hasan Sabbah’ı esrarengiz havaya büründürenler daha çok Avrupalılardır. Batıniler Hasan Sabbah’ten önce de vardı. Nizari İsmailileri, İran İsmailileri, Haşhaşiler, Batıniler, Alamut’un Efendisi, Şeyhu’l -Cebel deyince ilk akla gelen Hasan Sabbah’tır. Selçuklular İran, Ortadoğu ve Anadolu’ya yayıldıklarında, çoklukla Selçuklu sahasında, 160 yıl en etkili faaliyetlerini gösteren Batıniler, İsmaililer, İsmaililerin değişik kolları olarak zamanımıza kadar gelmişlerdir.


Biz eseri yazarken, tarihi kaynakları esas aldık ve farklı anlatımlarla aynı konulara temas eden bu eserlerde yazılanları olduğu gibi vererek, bir bütün halinde Batıniler ve Hasan Sabbah’ın kurduğu, kimine göre yeryüzü cennetini, kimine göre yeryüzü cehennemini, her iki yönüyle ortaya çıkarmak istedik.


İnsanları uyuştzuran vaat midir; yoksa haşhaş denilen ot mudur? Esas olan “vaat“ tir; yoksa zamanımızdaki intihar saldırılarını izah edemeyiz. Birçok aşartırıcı, Hasan Sabbah ve haşhaşı yan yana getirmezler ve haşhaşın kesinlikle kullanılmadığını söylerler. Kimi de belli bir süre kullanıldığını belirtirler. Hasan Sabbah’ın fedailerini haşhaşla veya inançla başka alemlere götürmesi, gözlerinin öünne “ cennet“ sermesi, ayrıca teşkilatçılığının başarısıdır.


Hasan Sabbah etrafında izah edilen Haşhaşiler, Şia’dan türeyen İsmaililerdir. İsmaililer de kendi içlerinde iki esas kola ayrılmıştır. Nizari ve Musta’ li. Biz, kesin inancın en bariz örneğini gösteren Haşhaşiler anlayabilmek için, Şia ve İsmailileri de verdik.


Haşhaşiler üzerine yazılan kitapları incelediğimizde, belli başlı kitaplarda dahi “ olan “ anlatılırken, yazarın, inancına, meşrebine ve ilmi seviyesine göre yoruma gittiğini gördük. Biz, yorumları yine araştırıcıların görüşleri olarak aktarmayı tercih ettik.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: