Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
AİLE TERAPİSİNE GİRİŞ SİSTEMİK TEORİ VE UYGULAMA  /  AN INTRODUCTİON TO FAMİLY THERAPY SYSTEMİC THEORY AND PRACTİCE ( AİLE TERAPİSİNE GİRİŞ - SİSTEMİK TEORİ VE UYGULAMA / AN INTRODUCTİON TO FAMİLY THERAPY SYSTEMİC THEORY AND PRACTİCE )
AİLE TERAPİSİNE GİRİŞ Sistemik Teori ve Uygulama / An Introduction to Family Therapy Systemic Theory and Practice
AİLE TERAPİSİNE GİRİŞ SİSTEMİK TEORİ VE UYGULAMA  /  AN INTRODUCTİON TO FAMİLY THERAPY SYSTEMİC THEORY AND PRACTİCE ( AİLE TERAPİSİNE GİRİŞ - SİSTEMİK TEORİ VE UYGULAMA / AN INTRODUCTİON TO FAMİLY THERAPY SYSTEMİC THEORY AND PRACTİCE )
Barkod
: 9786051331805
Basım Yılı
: Ocak 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24
Sayfa Sayısı
: 388
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
62,00
İndirimli Fiyatı
50,22
Kazanılan Puan
151 NP
Bu ürünü 5681 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu kitap sistemik ve aile terapisi alanı tarihinde, yirminci yüzyılın başlarından yirmi birinci yüzyılın ilk on yılına kadar olan süreci kapsamaktadır. Kitap, okuyucular için aile kavramı ve aile yaşamındaki tarihsel ve kültürlerarası değişimden başlayarak; alanın doğuşu, gelişimi, değişimi, problemin kişiyle ilgili olduğu görüşünden uzaklaşarak kişiler arası/etkileşimsel görüşe geçişi ve alandaki kuram, uygulama ve araştırmalarla ilgili değişimleri aktarmaktadır. Buna ek olarak, bölüm 1, 2, 3, ve 5. bölümlerin sonlarında yer alan beceri kılavuzları ile hem terapistlerin eğitiminde, hem de danışanlarla terapide kullanılabilecek, pratikte yararlı beceri ve tekniklere yer vermektedir. Alanda çalışan uzmanlar, eğiticiler ve kursiyerler için giderek önemi artan formülasyon konusuna da değinerek, vaka çalışmalarıyla birlikte sistematik düşüncenin çeşitli problem ve durumlara nasıl uygulanacağını göstermektedir. Son olarak kitap; konuya özel okuma listeleri ile de alandaki önemli kaynaklara ulaşmayı kolaylaştırıcı bir fırsat sağlamakta, keşif formatları olarak adlandırılan bölümle de terapide ilk ve son oturum gibi konularla ilgili uygulama rehberleri sunmaktadır. Kitabın 3. basımdan çevirisinin gözden geçirilmiş yeni basımında dil sadeleştirilmiş böylelikle kitabın anlaşılması kolaylaştırılmıştır. Bu kitabın Türkiye’de aile terapisi alanında çalışan uzmanlar, eğiticiler, kursiyerler ve ayrıca araştırmacılar için, uzun süredir hissedilen önemli bir Türkçe kaynak ihtiyacını karşılayacağı umulmaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: