Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
AHLAKİ LİDERLİK OKUL GELİŞİMİNİN ÖZÜNE İNMEK ( AHLAKİ LİDERLİK OKUL GELİŞİMİNİN ÖZÜNE İNMEK - MORAL LEADERSHİP GETTING TO THE HE ART OF SCHOOL IMPROVEMENT )
AHLAKİ LİDERLİK OKUL GELİŞİMİNİN ÖZÜNE İNMEK
AHLAKİ LİDERLİK OKUL GELİŞİMİNİN ÖZÜNE İNMEK ( AHLAKİ LİDERLİK OKUL GELİŞİMİNİN ÖZÜNE İNMEK - MORAL LEADERSHİP GETTING TO THE HE ART OF SCHOOL IMPROVEMENT )
Barkod
: 9786053202660
Basım Yılı
: Kasım 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 15,5 X 23
Sayfa Sayısı
: 192
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
20,25
Kazanılan Puan
60 NP
Bu ürünü 1934 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yeni liderlik, daha fazla liderlik olmadan okulları geliştirmede bir anahtardır. Birçok insan liderliğin okulları geliştirmede önemli bir unsur olduğunu kabul eder, ancak şu an yürürlükte olan liderlik uygulamalarından çok az insan memnundur. Bu kitapta, Thomas J. Sergiovanni, amaçları, değerleri ve inançları çerçevesinde ahlâk boyutunu merkezine almış; okulu bir örgüt, bir topluluğa dönüştürebilen, sadakat ve bağlılık türlerini benimseyebilen ve okullarımızın daha iyi bir hâle gelmesine hizmet edebilen yeni liderlik uygulamasının nasıl oluşacağını göstermektedir. “Ahlaki liderlik, ne olması konusunda bir vizyon ortaya koyar, anlam yüklüdür ve okuyucu daha fazla fikir edinmek için bazı bölümleri yeniden değerlendirmek isteyebilir. “ --- Bir Eğitim Lideri “Deneyimli yöneticiye çok şey sunan harika bir kitap ve yönetim derslerine giriş için okunması gerekenler listesinde olmalıdır. “ ----Ortaokul Müdürleri Ulusal Derneği Bülteni “Bu kitap, kısa süreli (gündelik) şeyler ya da planlar olmaksızın gerçekten okul gelişimi ile ilgilenen birinin ilgisine layıktır. Ahlâki liderlik geniş bir topluluğa ulaşmalıdır. “ ---Bir Okul Yöneticisi “Günümüzdeki en önemli iki mesele olan ’liderlik ve eğitim’ üzerinde duran bir kitap. Derin bir anlayış, durum çalışmaları ve kavramsal bir parça ile zenginleştirilmiş. Ahlâki liderlik, etkileyici kitaplarından biri olabilir. “ ---Warren Bennis, tanınmış iş yönetimi profesörü (Güney Kaliforniya Üniversitesi), Bir Lider Olabilmek Üzerine (On Becoming a Leader) ve Neden Liderler Liderlik Yapamazlar (Why Leaders Can’t Lead) adlı kitapların yazarı. “Ahlaki liderlik, bizlerin kalp değerlerini -duygu, önsezi, toplum bağı ve ahlâki otorite- ve şimdilerde sadece yönetim düşüncesine hâkim olan mantıksal değerleri hesaba katmamız gerektiğini tartışmaktadır. Okul müdürleri ve bölge üyelerinden denetmenlere kadar tüm okul liderleri, Dr. Sergiovanni’ nin tezini, minimum bir çabayla elde edilen gözle görünür ve uzun süre kalıcı gelişimlere öncülük yapan ’yüksek etki noktası’ stratejileri için kışkırtıcı bir davet olarak göreceklerdir. “ ---Samuel G. Sava, Uzman Yönetici, İlkokul Müdürleri Ulusal Derneği THOMAS J. SERGIOVANNI, San Antonio, Teksas’taki Lillian Radford’da bulunan Trinity Üniversitesinde Eğitim Profesörü olarak görev yapmıştır. Eğitim Yöneticiliği Merkezi adlı bilim kurumunun üyeliğini ve Trinity Okul Yöneticileri Merkezinin yöneticiliğini yapmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: