Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
AHİRET YOLCULUĞUNA HAZIRLIK (  )
Ahiret Yolculuğuna Hazırlık
AHİRET YOLCULUĞUNA HAZIRLIK (  )
Barkod
: 3990000025587
Basım Yılı
: Kasım 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 528
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
28,00
Kazanılan Puan
84 NP
Kategoriler
Bu ürünü 664 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Hamd Alemlerin Rabbi olan Allah’a, Salat ve Selam O’nun Resulü Hz. Muhammed Mustafa (sav)’in üzerine olsun. Ebedi hayat yolculuk kitabını hazırlamak için uzunca bir uğraş verdik ve siz değerli gönüldaşlarımızın istifadesine sunmaya çalıştık. Bütün insanlar ve bizler, ebedi hayat inanıp o hayatı kazanmak için elden geldiğince gayret sarfetmeye çalışıp tüm bedenimizi ve malımızı Allah yolunda infak etmenin önemini anlatmaya çalıştık.

Sizlerde takdir edersiniz ki, Allah yolunda canımızı ve malımızı harcamak çok zordur. Bizlerde istedik ki en azından bu olayı sizlere hatırlatalım. Bu eseri hazırlarken ömürlerini ilme, irşada adamış Allah yolunda giden, Allah dostlarının sohbetlerinden onların eserlerinden yararlanarak siz değerli gönüldaşlarımıza sunmak istedik. Sahip olduğunuz bu muhteşem eser ahiret ile ilgili yazılan kitaplar arasında en ender kitaplardan birisidir.

Sizlerce de malumdur ki her canlı muhakkak bir gün ölecektir, ölümden kaçış yolu yoktur ve bu anı herkesin yaşayacağını, bu anın bizlere uzak olmadığını hatırlatmak istedik. Şunu da net bir şekilde söyleyelim ki, Ölüm bir yok oluş değil ebedi hayatın başlangıcıdır, işte insanın asıl serüveni bundan sonra başlamaktadır, insanın ölüm anından sonra berzah hayatı, kıyametin halleri, ölümden sonra yeniden diriliş, haşr, kıyamet günü, hesap, mizan, sırat, cennet ve cehennemin yaşanacağı bir sürecin içerisine girmektedir. Böyle uzun bir yolda bizleri aşılması güç zorluklar ulaşılması zor menziller beklemektedir, o açıdan da bize düşen dünya hayatında da ebedi aleme nasıl bir hazırlık yapmamız gerektiğini anlatan bu şaheseri sizlerle paylaşmak istedik.

Allah Resulü (sav) Buyurduğu üzere : “ Dünya hayatı geçici bir gölgelikten ibarettir. “ Bir insanın ebedi hayatta mutlu, mesut bahtiyar olması için imtahanını kazanabilmesi için ciddi hazırlıklara ihtiyacı vardır. Şimdi biz sizlere soruyoruz; Ebedi hayat için neler yaptık ? Ebedi hayatı kazanmayı ne kadar istiyoruz ? kısacası ebedi hayat için yolculuk azığımız var mı ? Her Müslüman gibi bizde cenneti istiyoruz, peki cennete giden menzilde neler var bunları biliyor muyuz?

İşte biz sizlere bu Ebedi Hayata Yolculuk kitabının içerisinde ölümden ahiret aleminde kadar tüm konuları işlemeye çalıştık. Bu kitabı hazırlarken de büyük üstadların muhteşem eserlerine başvurduk. İmama gazali, İmam Rabbani, Abdülkadir Geylani, Ebülleys Semerkandi, Şah-ı Nakşibend ve bir çok sayamadığımız büyük alimlerimizin eserlerinden faydalandık. Allah Azze ve Celle hepsine Rahmet eylesin. Aslında bütün Müslümanlar cenneti alaya kavuşmak ister, ancak nasıl kavuşulacağını bilemeyebilir. Bizlerde acizane, karınca kararınca bu bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Allah Azze ve Celle hepinizden ve hepimizden razı olsun.

- Mehmet Kasadar

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: