Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
AĞRI SENDROMLARI (2 CİLT TAKIM) ( MULTİDİSİPLİNER BAKIŞ )
Ağrı Sendromları (2 Cilt Takım)
AĞRI SENDROMLARI (2 CİLT TAKIM) ( MULTİDİSİPLİNER BAKIŞ )
Barkod
: 9786055004286
Basım Yılı
: 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 28 x 25 (cm)
Sayfa Sayısı
: 567
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
210,00
İndirimli Fiyatı
157,50
Kazanılan Puan
473 NP
Bu ürünü 780 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Ağrının neden ve nereden kaynaklandığını saptamak bazen çok kolay bazen de çok zor olabilir. Bu nedenle, özellikle ağrının birden fazla bölgeden kaynaklanabileceği düşünülen durumlarda multidisipliner yaklaşım gerekir.


Multidisipliner yaklaşım hem ağrı kaynağı konusunda en doğru hedefi bilerleyecek hem de hastaları yanlış tanımlamalarla yapılan birçok medikal, girişimsel işlem ve cerrahi yöntemden korumuş olacaktır.


Bu kitabın formatını oluştururken: ağrı sendromlarını tanımlayıcı ve hatırlatıcı çizimlerle güçlendirerek, özellikle ağrı sendromlarının tanımlanması ve ayrıcı tanısının yapılması aşamasında kullanılabilecek bir başvuru kitabı olarak yazmayı düşündüm. Her bölgenin ağrılı durumları, anatomik komşulukları dikkate alınarak gruplandırıldı ve sıralandı. Dolayısıyla bir bölgedeki ağrı tanımlanırken, ayırıcı tanısında yer alabilecek ağrılı durumlar da aynı bölüm içinde incelenebilecek şekilde düzenlenmiş oldu. Ancak, ağrı sendromlarını yazdığımda, bu haliyle düşündüğüm kitabın biraz çıplak kaldığını gördüm. bunun üzerine her bölge ağrı sendromlar grubu için bir danışman görüşü alındı ve ilgili bölümlerin bölgesel ağrılar için kendi görüşlerini yazması sağlandı.


Sonuçta: 143 ağrı sendromu ve farklı disiplinlerin bakış açısını içeren 26 yazı ile toplam 169 başlıkla baskıya hazırlandı. Ağrı tanı ve tedavisi ile uğraşan meslektaşlarıma yararlı olacağı ümidi ile ağrısız bir yaşam diliyorum.


- Prof. Dr. Fuat Güldoğuş

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: