Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
AFRİN TARİHİ VE ZEYTİN DALI HAREKATI (  )
Afrin Tarihi ve Zeytin Dalı Harekatı
AFRİN TARİHİ VE ZEYTİN DALI HAREKATI (  )
Barkod
: 9786052245026
Basım Yılı
: Nisan 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 296
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
30,00
İndirimli Fiyatı
24,00
Kazanılan Puan
72 NP
Bu ürünü 802 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu Şanlı Kahramanlığı Tarihe Not Düşmemek Olmazdı” Tarihçi Enes Demir

20 Ocak 2018 tarihinde başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı ve Afrin’in Fethi…

Türkiye, yıllar sonra Fırat Kalkanı Harekâtı ile kapsamlı bir sınır ötesi operasyon başlatarak bölgesinde kurulan oyunları ve tuzakları bozmuştu. Akabinde Afrin’e yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekâtı da, Türkiye’nin kendi beka meselesi açısından hayati önem taşımaktaydı.

Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, uyguladığı stratejik, etkin diplomasi ve kararlı tutumuyla bu operasyonu hayata geçirdi. Türk Ordusu’nun başarılı ve hızlı manevra kabiliyeti ile binlerce terörist etkisiz hale getirilerek Afrin’de kontrol sağlandı.

Operasyon başladığında Afrin’in ve harekâtın Türkiye için ne anlama geldiği merak edilirken; Türk Ordusu’nun operasyon alanlarını tarihi ve stratejik boyutlarıyla çalışan Tarihçi Enes Demir, bölgeyle ilgili yeni bir esere daha imza attı.

Tarih, Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji ile Bilgi ve Belge disiplinlerinin bir araya getirilmesiyle hazırlanan kitap, Afrin’in Türkiye açısından önemini her boyutuyla açıklarken aynı zamanda Zeytin Dalı Harekâtı’nın öncesini, gerçekleşme safhasını ve sonrasını gün gün ulusal/uluslararası perspektif ve yansımaları ile ortaya koydu.

Güncel ve canlı tarihin kayda geçirilmesini ihtiva eden kitap ile Zeytin Dalı Harekâtı’nın tüm safhaları siyasi, diplomatik, askeri, stratejik ve sosyolojik açılardan ele alındı.

Türk Ordusu, Afrin’de şanlı bir tarih yazarken, bu tarihi zaferi kayda geçirmenin gelecek adına önemli olduğunu düşünen Tarihçi Demir, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölgedeki durumunu, olayları bizatihi yaşamış bir gözle “Tarihe Not Düşmek”; aynı zamanda mevcut ve gelecek kuşaklara bir bilgi kaynağı şeklinde aktarmak maksadıyla “Afrin Tarihi ve Zeytin Dalı Harekâtı (Gün Gün Vak’alar)” isimli bu kitabı hazırladı.

Afrin’in tarihsel süreci ve Zeytin Dalı Harekâtı’na dair güncel gelişmeler, gerek orijinal arşiv belgeleri ve gerekse güncel bilgiler ışığında harmanlanarak tüm gerçekliğiyle ve derli toplu bir şekilde ortaya konuldu. Eserin yazımıyla birlikte aynı zamanda, Osmanlı dönemi Vak’a-Nüvis geleneğinin de, yeniden modern bir şekilde ortaya konulması amaçlanarak geleceğe kaynak bir eser bırakmak ümit edildi.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları’nda

Şehit Düşen

Kahraman TÜRK Askerinin

Çok Aziz Hatırasına…

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: