Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ADLİ PSİKOLOJİ VE SUÇ PSİKOLOJİSİNE GİRİŞ / INTRODUCTİON TO FORENSİC AND CRİMİNAL PSYCHOLOGY ( ADLİ PSİKOLOJİ VE SUÇ PSİKOLOJİSİNE GİRİŞ / INTRODUCTİON TO FORENSİC AND CRİMİNAL PSYCHOLOGY )
ADLİ PSİKOLOJİ VE SUÇ PSİKOLOJİSİNE GİRİŞ / Introduction to Forensic and Criminal Psychology
ADLİ PSİKOLOJİ VE SUÇ PSİKOLOJİSİNE GİRİŞ / INTRODUCTİON TO FORENSİC AND CRİMİNAL PSYCHOLOGY ( ADLİ PSİKOLOJİ VE SUÇ PSİKOLOJİSİNE GİRİŞ / INTRODUCTİON TO FORENSİC AND CRİMİNAL PSYCHOLOGY )
Barkod
: 9786057895172
Basım Yılı
: Mart 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5x27,5
Sayfa Sayısı
: 632
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
72,00
İndirimli Fiyatı
57,60
Kazanılan Puan
175 NP
Bu ürünü 362 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Adli Psikoloji ve Suç Psikolojisine Giriş adlı bu eserin altıncı basımı; bu konunun anlaşılır, kapsamlı ve merak uyandıran bir yorumunu sunuyor. Önemli deneysel bulgulara yapılan sürekli vurgular ve bu araştırmalara dayanan teorisi ile kitap, sizi, bu büyüleyici alanın derin ve içeriğe dayanan bir anlayışı ile donatacak. Çok sayıdaki pedagojik özellik; temel kavramları hızlıca kavramanıza, tartışmalı konuları tanımanıza ve her geçen gün daha da gelişen bu konunun kapsamlı başlıkları için pratik bir anlayış geliştirmenize yardım edecek. Tamamıyla güncel ve hem klasik hem de modern çalışmaları ele alan bu kitapta size sunulan bazı detaylar: •Adli hafıza, suçluluk, hırsızlık ve soygunlar, cinsel suçluların tedavisi ve daha birçok konu hakkında baştan sona güncellenmiş ve tamamen yeni fikirler, •Teoriye güçlü bir vurgu ve derinlemesine kavrayışı destekleyen önemli deneysel bulgular, •Detaylı bir şekilde incelenmiş, Birleşik Krallık ve uluslararası perspektiften konuyla ilgili önemli araştırmalar, •Öğrencilere konu hakkında geniş bir kavrayış sağlayacak olan “Temel Kavramlar”, “Uygulamada Adli Psikoloji” ve “Tartışmalar”, •Kolayca ulaşılan Temel Terimler Sözlüğü, •Öğrencilerin dersin ötesine geçmeleri ve önemli araştırmaları keşfetmelerine yardımcı olmak için her bölüm sonunda kitap önerileri. Bu kitap; psikoloji, uygulamalı psikoloji ve suç bilimi derslerini alan öğrenciler için, ayrıca öğrencilerin psikolojinin ceza adaleti ve kanunlarla nasıl bağlantısı olduğunu kavramalarını gerektiren birçok farklı konu için temel bir kaynaktır… “Konunun; pek çok kritik analizle desteklenmiş güncel, açık ve kapsamlı yorumu. Hâlâ piyasadaki en iyi kitap. ” Dr. Amanda D. L. Roberts, Lincoln Üniversitesi “Bu ders kitabı, alanın bütün önemli başlıklarını içeriyor, üstelik Howitt’in öğrencilere güncel araştırma sonuçları üzerinden kurnazca yol gösterme becerisi olağanüstü. ” Prof. Leif Strömwall, Gothenburg Üniversitesi “Oldukça kapsamlı bir çalışma, öğrencilere adli psikolojinin temeli olan önemli teorik kavramları tanıtan genel bir eser… Lisans öğrencileri için değerli bir kaynak. ” Dr. Jill Taylor, Teesside Üniversitesi “Howitt’in bu kitabında konuların kapsamı mükemmel, ayrıca genel adli tıp müfredatı ile oldukça uyumlu. Piyasadaki birçok adli/suç psikolojisi kitabına nazaran bu kitap, başvurulacak yararlı bir kaynak. Kitapta önemli bütün noktalara yer verilmiş… Son revizyonlar her zaman güncel olduğunu ve son zamanlardaki dikkat çeken çalışmaları ve bu hızla gelişen alanda tartışılan önemli konuları içerdiğini gösteriyor. ” Dr. Gareth Norris, Aberystwyth Üniversitesi

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: