Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ADIM ADIM KUR’AN DİLİ - METİNLER AYETLER VE ALIŞTIRMALARLA ARAPÇA’NIN TEMEL KURALLARI (  )
Adım Adım Kur’an Dili - Metinler Ayetler ve Alıştırmalarla Arapça’nın Temel Kuralları
ADIM ADIM KUR’AN DİLİ - METİNLER AYETLER VE ALIŞTIRMALARLA ARAPÇA’NIN TEMEL KURALLARI (  )
Barkod
: 9789759238001
Basım Yılı
: Ocak 2015
Basım Dili
: Arapça Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 799
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
60,00
İndirimli Fiyatı
48,00
Kazanılan Puan
144 NP
Bu kitabı 8,00 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 764 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İngilizce, Almanca, Fransızva v. b. dillerin, çaba gösterildiği takdirde, yeterince öğrenilebildiği günümüzde aynı ilgiyi dünya ve ahiret saadetinin imkanlarını önümüze seren Kur’an’ı anlamaya vesile olacak bir dile, yani Arapça’ya göstermemek doğrusu büyük bir eksiklik. . .


İnsanımızın önemli bir kısmı kutsal metnimizin dilini öğrenmenin zor olduğunu düşünerek Arapça’yı çalışmaktan kaçınmaktadır. Oysaki, elinizde bulunan bu kitabı esas olarak Arapça’yı öğrenenler/öğrenmekte olanlar bu işin hiç de sanıldığı kadar zor olmadığını görmüşlerdir/görmektedirler.


Bizim bu kitabı hazırlamaktaki amacımız, öncelikle, Kur’an-ı Kerim’e gönül verenlerin onu aslından okuyup, anlamalarının hazzını duymalarında, bir nebze de olsa, vesile olmaktır. Malum olduğu üzere, Allah’ın Kelamı iki kapak arasındadır. Bu kelamın kelimelerinin anlamalrını ve gramer kurallarını öğrenmek ise imkansız değildir. Üstelik böyle bir çaba, aynı zamanda, en zevkli ve en büyük ibadetler arasındadır. Çünkü, ibadetlere götüren yol da ibadettir. . .

Unutmayalım ki, ameller niyetlere göredir. . .


Bu kitaptan haftada sadece iki konu çalışmakla, bir yıl gibi kısa bir süre zamanda Kur’an’ı aslından okuyp, anlama imkanına kavuşacaksınız. İçine daldığımız Kur’an deryasında karşılaşacağınız ayetler ise sizde merak yandıracak ve Allah’ın kelamını büyün yönleriyle tanıma gayreti içine gireceksiniz. Böylece, Allah sevgisi ile dolu saatlere ve başka yerlerde bulamayacağınız uzurlu bir ortama kavuşacaksınız. Dolayısıyla, bu kitap size sırlı dünyaların kapısını aralama fırsatını sunacaktır.


Ayrıca bu kitap sayesinde geçmişten günümüze intikal eden Arapça kitapları okuyup, anlayabilmenin yanısıra, günümüz kitaplarını, gazetelerini ve dergilerini de okuyup, anlayabilecek, Hacca veya Umreye gittiğinizde ya da herhangi bir yerde Arapça konuşan kimselerle karşılaştığınızda onlarla iletişim kurabileceksiniz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: