Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ADİLCEVAZ ( FARKLI KÜLTÜRLERİN EBRUSU )
Adilcevaz
ADİLCEVAZ ( FARKLI KÜLTÜRLERİN EBRUSU )
Barkod
: 9786055350352
Basım Yılı
: 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 576
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
28,00
İndirimli Fiyatı
19,60
Kazanılan Puan
59 NP
Bu ürünü 249 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yerleşim yerleri ait oldukları medeniyetlerin bir nevi kimlik kartı gibidir. Medreseler başta olmak üzere özellikle camiler, beldenin ait olduğu medeniyetin tapu belgesi işlevini görürler. Bu anlamda Adilcevaz ve Mimar Sinan’ın muhteşem eserlerinden biri olan ve örneği sadece Bursa’da bulunan Tuğrul Bey Camisi bütün Anadolu’nun aynı değerleri temsil ettiğinin, ortak kimliğin ve ortak ruhun taşa işlenmiş halidir. Geçmişte Anadolu’nun kopuş ve çözülüş sürecinde Evliya Çelebi’nin ifadesi ile Adilcevaz ileri karakol görevi görmüştür.


Medeniyetleri günümüze taşıyan ortak mekânlardan birisi de kabristanlardır. Kabristanlar toplumun ortak hafızasıdır. Kabristanlarda yatanlar bedenen aramızda bulunmasalar da bıraktıkları eserleri ile ?yâd-ı cemil?, en güzel hatıra olarak yaşamaya devam etmektedirler. Hatta şehirlere damgasını vuranların yaşayanlardan çok vefat edenler olduğu da bir gerçektir. Adilcevaz’a manevi kimlik kazandırmada rol oynayanlardan Muhammed Küfrevi’den gelen halkanın temsilcisi, Nakşibendi halifesi İsmail Gergin ile Kamil Gergin de medfun bulundukları beldeye manevi değer katmışlardır.


Bediüzzaman’ın, sahip olduğu ilim ve irfanı Adilcevaz’a taşıyarak ?. . .

Sözler’i müştakların ellerine yetiştiren, Isparta’nın intibahı/uyanışı/na sebep olan, ümmi fakat allamelerin vazifesini gören ahiret kardeşim. . .

? iltifatına mazhar olan ?manevi boyut? ve ?derinliğine? dikkat çekilen seçkin/mümtaz talebesi Bekir Bey Adilcevazlıdır. Bunlar Adilcevaz’ın manevi çözülüşünün önünde ?hesabi? değil ?karşılıksız/hasbi? hizmetleri ile çimento ve manevi dinamik olarak bir ömür hizmet etmişlerdir. Bu kitap gelecek nesillere Adilcevaz’ın sahip olduğu manevi ve kutsi arşivi taşımanın küçük bir örneğidir. Kayıt altına alınmayan herşey unutulur.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: