Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
AÇIKLAMALI VE UYGULAMALI OSMANLI TÜRKÇESİ ( AÇIKLAMALI VE UYGULAMALI OSMANLI TÜRKÇESİ )
Açıklamalı ve Uygulamalı Osmanlı Türkçesi
AÇIKLAMALI VE UYGULAMALI OSMANLI TÜRKÇESİ ( AÇIKLAMALI VE UYGULAMALI OSMANLI TÜRKÇESİ )
Barkod
: 9786052410288
Basım Yılı
: Ekim 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 662
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
1 iş günü kargo
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
50,00
İndirimli Fiyatı
42,50
Kazanılan Puan
128 NP
Bu kitabı 7,08 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 435 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Açıklamalı ve Uygulamalı Osmanlı Türkçesi, hazırlığının başlangıcı 1994 yılına dayanan, eski harfli eserler ile dil ve gönül köprüsü kurulmasına aracı olmayı uman, anlatımı basit, örneği bol ve uygulaması çok olan bir kitaptır.

Bu kitapta, Osmanlı Türkçesini matbu harflerle öğrenmek ve öğretmek isteyenler için gerekli her türlü bilgi, açıklama, örnekleme, okuma metni ve uygulamaya yer verilmiştir. Her konu ve kural, ayrıntılı, ancak basit bir şekilde açıklanmış, olabildiğince çok örnek kelimeyle delillendirilmiş ve birden çok çalışma yaprağıyla pekiştirilmiştir. Bu hâliyle kitabın, Osmanlı Türkçesini kendi kendine öğrenmek isteyen bir meraklıdan Osmanlı Türkçesini öğretmekle görevli olan bir öğretim elemanına kadar her seviyeye hitap edeceği umulmaktadır.

Kitap bir giriş ve altı bölümden meydana gelmektedir. Giriş bölümünde Osmanlı Türkçesi kısaca tanıtılmış ve Osmanlı Türkçesinin neden öğrenilmesi gerektiği anlatılmıştır. Birinci bölümde Osmanlı Türkçesi metinlerinin doğru okunması ve yazılması için gerekli konu ve kurallar ifade edilmiştir. İkinci ve üçüncü bölümde Osmanlı Türkçesini ilgilendirdiği kadarıyla Arapça, Farsça kelime ve şekiller hakkında bilgi verilmiştir. Dördüncü bölümde Osmanlı Türkçesiyle yazılmış metinlerde sık rastlanabilecek, aynı zamanda bir kişinin kendisini, çevresini, yaşadıklarını, düşündüklerini, hissettiklerini eski harflerle yazılı olarak kısaca ifade etmesine yardımcı olacak kelimelerin yer aldığı küçük bir imla rehberi hazırlanmıştır. Beşinci bölümde mevcut bilgisayar imkânlarıyla yeniden dizilen 15 ile 20. yüzyıllar arasında yazılmış manzum ve mensur metinlere yer verilmiştir. Altıncı bölümde eski harfli metinleri okumayı öğretme ve geliştirmeyi, bu alfabeyle kısa metinleri yazmaya başlatmayı, Türkçe, Arapça, Farsça kelime ve şekillere dair kuralları pekiştirmeyi ve zengin bir kelime hazinesi kazandırmayı amaçlayan çalışma yaprakları toplanmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: