Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
AÇIKLAMALI – İÇTİHATLITAPU İPTALİ TESCİL DAVALARI (İKİNCİ KİTAP) ( AÇIKLAMALI – İÇTİHATLITAPU İPTALİ TESCİL DAVALARI (İKİNCİ KİTAP) )
Açıklamalı – İçtihatlıTapu İptali Tescil Davaları (İkinci Kitap)
AÇIKLAMALI – İÇTİHATLITAPU İPTALİ TESCİL DAVALARI (İKİNCİ KİTAP) ( AÇIKLAMALI – İÇTİHATLITAPU İPTALİ TESCİL DAVALARI (İKİNCİ KİTAP) )
Barkod
: 9789750209185
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23 cm
Sayfa Sayısı
: 673
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
154,00
İndirimli Fiyatı
138,60
Kazanılan Puan
416 NP
Bu ürünü 482 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Kişisel Hak hukukumuzda önemli yer tutar ve bu haktan kaynaklanan uyuşmazlıklara da uygulamada çokça rastlanır. Bu tür davaların yoğunluğunu da kişisel hak kaynaklı tapu iptal davaları oluşturur.

Bu davaların çoğunun temyiz incelemesinin yapıldığı Yargıtay 14. Hukuk Dairesi'nde üye ve başkan olarak 14 yıl görev yapmış olmanın verdiği cesaretle, kişisel hak çekişmelerinin en başında yer alan satış vaadine dayalı uyuşmazlıkları, geniş içeriği nedeniyle, Seçkin Yayınevince Ekim 2007'de yayınlanan "Açıklamalı – İçtihatlı Gayrimenkul Satış Vaadi – Satış Vaadine Dayalı Tapu İptali Tescil – Elatmanın Önlenmesi Davaları" isimli kitabımda ayrıntılı biçim–de incelemiştim.
Kişisel hakka dayalı tapu iptalleri ile ilgili çalışmamı, yedi konuyu içeren ve yine Seçkin Yayınevince Mayıs 2008'de yayınlanan "Kişisel Hak Kaynaklı Tapu İptali Tescil Davaları I" isimli ikinci kitabımla sürdürmüştüm.

Bu defa yine uygulamanın önüne çokça gelen kişisel hak kaynaklı:
– Başkasının Arsasına Bina Yapmaya (TMK. m. 724)
– Taşkın Yapı Yapmaya (TMK. m. 725)
– Başkasının Arazisine Fidan Dikmeye (TMK. m. 729)
– Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesine (BK. m. 511–519)
– Bağışlama Taahhüdüne (BK. m. 238)

Dayalı tapu iptali tescil uyuşmazlıklarını ele alan "Kişisel Hak Kaynaklı Tapu İptali Tescil Davaları II" isimli bu çalışmamı hukukçuların istifadesine sunuyorum.

Bu kitabımızda da her konu; önceki kitaplarımda olduğu gibi, ayrı ayrı ve ayrıntılı olarak incelenmiş; Yargıtay İçtihadı Birleştirme, Hukuk Genel Kurulu ve Özel Daire Kararları ile uygulama ağırlıklı olarak zenginleştirilmiştir. İçtihatlara, ilgili oldukları açıklamaların hemen altında yer verilmek suretiyle, açıklama – içtihat bütünlüğünün sağlanması ve böylece açıklamaların içtihatlarla somutlaştırılması amaçlanmıştır.
Çalışmamda yararlandığım öğreti eserlerinin değerli yazarlarını; ilgili içtihatların oluşumuna katkılarından dolayı mensubu olmaktan daima gurur duyduğum Yargıtay 14. Hukuk Dairesi'nin önceki ve şu anda görevli Yüksek Yargıçlarını, Tetkik Hakimlerini saygıyla anıyorum.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: