Yeni sitemiz hakkında görüşlerinizi bildirmek ister misiniz?
Yeni sitemizi değerlendiriniz
Görüş ve Önerileriniz
kapat
Sitemizi Değerlendirmek
için tıklayın
Sepetinizdeki tüm ürünler silinecek. Onaylıyor musunuz?
Toplam Tutar0,00₺
Sepete Git

8. Sınıf Fen Bilimleri Soru Bankası

Kaliteli Eğitim Yayınları
0 Yorum

Barkod
9786059509503
ISBN
978-605-950-950-3
Sayfa Sayısı
240 Sayfa
Ürün Ebatı
19.5 x 27.5 (cm)
Dil
Türkçe,
Cilt Durumu
Ciltsiz
Baskı Sayısı
1
Basım Yılı
10.2017
Kitap Boyutu
Normal Boy
Yazarlar

Favorilere Ekle
Paylaş

%20
indirim
25,00
20,00
Kazanılan Puan: 60 NP 5,00₺'den başlayan taksit avantajı
Sepet tutarı 150₺ ve üzeri olan siparişlerinizde kargo ücretsiz
Kargo ödeyen kitaplardan birini sepetine ekle tüm siparişin ücretsiz kargo olsun.
Kargo ödeyen kitaplar için tıklayın.
Kitap Hakkında
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar

Sevgili Öğrenciler,
Başarıya ancak kaliteli bir eğitimle ulaşılır. Kaliteli bir eğitim de kaliteli dokümanlarla sağlanır. İncelediğiniz bu kitap, “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ne göre hazırlanmış kaliteli bir dokümandır. Bu kitap MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. “Somutlayıcı Eğitim Sistemine göre yapılandırılan kitapta içerik, üniteler üzerinden sunulmaktadır. Her ünitenin başında o ünitede sorularla taranacak konuları gösteren bir içerik tanıtım sayfası yer almaktadır. Ünitelerde ise “Kazanım Kavrama Testleri“ ve “ünite tarama testleri“ bulunmaktadır. “Kazanım Kavrama Testleri“ testleri, çözümlü sorular ve cevaplı sorulardan oluşmaktadır. “Çözümlü sorular“ testin başında yer almaktadır ve konunun özünü yansıtır niteliktedir. Bu sorular, o konuda gereken temel bilgileri de içerecek şekilde çözülmüştür. Böylece, gerçek sınavlarda soruların nasıl gelebileceği, bu soruların nasıl çözülebileceği de somutlanmıştır. Bu yüzden örnek soru çözümlerinin bulunduğu kutucuklara “Somutlayalım“ adı verilmiştir. “Somutlayalım“ kutucuklarındaki sorular ve çözümleri incelenerek konu tekrarı yapılacak, soru çözme teknikleri öğrenilecek, okul derslerinin altyapısı sağlamlaştırarak sınavlara etkili şekilde hazırlanma imkânı elde edilecektir. Kazanım Kavrama Testleri’nde çözümlü örnek sorulardan sonra, konuları tarayan test sorularına yer verilmiştir. MEB müfredatına ve sınav sistemine uygun nitelikte olan bu sorular, değişik soru tiplerini tarayan çeşitlilikte ve zenginliktedir. Ünite sonlarında ünitede işlenen konuları tarayan “Ünite Tekrar Testleri“ bulunmaktadır. Bu testlerde hem ünitede öğrenilenlerin denetlemesi yapılabilecek hem de sınavlarda çıkabilecek soruları çözebilecek bir donamıma kavuşulacaktır.


Somutlayıcı eğitim sistemi (Ses)


Çağımız bilgi çağıdır. “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“, bilim ve teknolojideki en son gelişmelerin ışığında, bilgi çağının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özgün bir projedir.
“Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ Nedir?
Zihnin gelişimi somuttan soyuta doğrudur. Bu nedenle öğretimde öncelikle somut konulardan, öğrenilmesi daha karmaşık olan soyut kavramlara doğru bir yol izlenmelidir. Soyut bilgiler, örneklerden ve benzetmelerden hareketle somutlanmalıdır. Konu anlatımı anlaşılır olmalıdır. Bilgiler hiyerarşik olarak düzenlenmelidir. İçerik sunumu birçok duyu organını hedef almalıdır. Bu bağlamda grafik, tablo, resim, karikatür gibi görsel malzemeden yeterince yararlanılmalıdır. Çünkü görsel öğeler; ilgi ve dikkati canlı tutar, karmaşık kavramları basitleştirir, soyut kavramları ise somutlaştırır. Böylece öğrenciler verimli bir öğrenme gerçekleştirir. İşte bu ilkeler dikkate alınarak düzenlenen sisteme “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ denir.
“Somutlayıcı Eğitim Sistemi“, Dokümanlara Nasıl Uygulandı?
“Somutlayıcı Eğitim Sistemi“nin temel aşamaları; öğretime giriş etkinlikleri, öğretim içeriğinin sunumu, geribildirim etkinlikleri ile ölçme ve değerlendirme çalışmalarıdır. Bu bağlamda konu anlatım kitapları “içerik tanıtımı, konu anlatımı, etkinlikler, konu testleri ve ünite testleri“; soru bankaları ise “içerik tanıtımı, örnek soru çözümü, kazanım kavrama testleri ve ünite tarama testleri“ şeklinde yapılandırılmıştır.


Sonuç


Müfredata uygun içeriğin görsel öğelerden gerekli ölçüde yararlanılarak bilinenden bilinmeyene, basitten karmaşığa, somuttan soyuta doğru giden bir hiyerarşiyle aktarılması şeklinde özetlenebilecek olan “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ ile “ses getirecek başarılana imza atacağınızı düşünüyoruz.


Yayın Kurulu

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 50₺ ve üzerinde olmalıdır.
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin20,00 ₺20,00 ₺
2 Taksit10,00 ₺20,00 ₺
3 Taksit6,67 ₺20,00 ₺
4 Taksit5,00 ₺20,00 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin20,00 ₺20,00 ₺
2 Taksit10,00 ₺20,00 ₺
3 Taksit6,67 ₺20,00 ₺
4 Taksit5,00 ₺20,00 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin20,00 ₺20,00 ₺
2 Taksit10,00 ₺20,00 ₺
3 Taksit6,67 ₺20,00 ₺
4 Taksit5,00 ₺20,00 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin20,00 ₺20,00 ₺
Kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olabilirsiniz.
Nobel Akademik Yayıncılık Eğitim Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. Kültür Mah. Mithatpaşa Cad. No : 74 B- 01/02 Kızılay / Çankaya / Ankara
  2022 Copyright ©nobelkitap.com
  Tüm hakları saklıdır | Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL sertifikası ile güvende.
 • Troy
 • Card Finans
 • Word Card
 • Bonus Card
 • Maximum Kart
 • PTT
 • Havale
 • Master Card
 • Visa Card
Mesajınızı Bırakın

Mesajınız iletildi

En kısa sürede size dönüş yapılacaktır