Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
50 FELSEFE KLASİĞİ ( DÜŞÜNMEK, VAROLMAK, EYLEMDE BULUNMAK, GÖRMEK )
50 Felsefe Klasiği
50 FELSEFE KLASİĞİ ( DÜŞÜNMEK, VAROLMAK, EYLEMDE BULUNMAK, GÖRMEK )
Barkod
: 9786052995587
Basım Yılı
: Kasım 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 15.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 376
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
55,46
İndirimli Fiyatı
41,60
Kazanılan Puan
125 NP
Bu kitabı 6,93 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 484 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Düşünmek, varolmak, eylemde bulunmak, görmek

Aristoteles’ten Wittgenstein’a 50 Felsefe Klasiği, “disiplinlerin ustası”nın harika bir eseridir. Bu kitabın amacı aydınlatmak, açıklamak, insan varoluşunun özünde bulunan bazı temel soruları ortaya koymak ve onlara cevap vermektir. İçinde ünlü metinler hakkında analizler, filozofların biyografileri, kitaplarının özetleri ve bu kitaplardan alıntılar yer almaktadır. Kapsamlı “özetler” ve filozofların sistemlerini en iyi ifade eden alıntılar, tarihin akışını değiştiren ve bugün bile aklımızı kurcalayan görüşlere dair mükemmel bir bakış açısı sunmaktadır.

Hayatın anlamını ve insanın evrendeki konumunu keşfedin:

Hannah Arendt, Henri Bergson, Ralph Waldo Emerson, G. W. F. Hegel, Martin Heidegger, Gottfried Leibniz, Søren Kierkegaard, Blaise Pascal, Bertrand Russell, Jean-Paul Sartre, Arthur Schopenhauer, Baruch Spinoza

Büyük ahlak ve siyaset filozoflarının öğretileri doğrultusunda davranın ve yaşayın:

Jeremy Bentham, Cicero, Konfüçyüs, Epikür, Immanuel Kant, Machiavelli, John Stuart Mill, Iris Murdoch, Nietzsche, John Rawls, Jean-Jacques Rousseau

Hakikati algılayın ve daha akıllıca düşünün:

Aristoteles, Jean Baudrillard, Simon de Beauvoir, Descartes, Michel Foucault, Herakleitos, David Hume, William James • Thomas Kuhn, John Locke, Marshall McLuhan, Platon, Karl Popper, Ludwig Wittgenstein

Önde gelen çağdaş düşünürlerin ufuk açıcı eserleriyle içgörüler kazanın:

Julian Baggini, Noam Chomsky, Harry Frankfurt, Sam Harris, Daniel Kahneman, Saul Kripke, Michael Sandel, Peter Singer, Nassim Nicholas Taleb, Slavoj Zizek

“Bu kitap, Antik Çağ’dan günümüze kadar olan elli önemli filozofun görüşlerini olağanüstü bir derinlikle fakat kısa, basit bir şekilde açıklıyor ve tartışıyor. Felsefe kapsamında karmaşık ve önemli meseleler herkes için anlaşılır halde ele alınmış. Oldukça keyif veren ve öğretici bir kitap. ”

- Prof. Dr. C. L. Ten

“50 Felsefe Klasiği inanılmaz ölçüde geniş bir kapsamı olan ve olabilecek en açık şekilde yapılmış bir inceleme. Kitapta doğru bilgi, kavraması kolay bağlam analizi ve düşünürlerin biyografileri arasında tam bir denge kurulmuş. ”

- Dr. Phil Oliver

2000 yıldan daha uzun bir süredir felsefe, insan olmayı deneyimlemede ve gerçekliğin hakiki doğasını anlamada en etkili kılavuzumuz olmuştur.

Antik Çağ filozofları Aristoteles, Platon, Epikür, Konfüçyüs, Cicero, Herakleitos’tan 17. yüzyıl rasyonalistleri Descartes, Leibniz, Spinoza’ya ve 20. yüzyılın önde gelen isimlerinden Jean-Paul Sartre, Jean Baudrillard ve Simone de Beauvoir’dan çağdaş düşünürler Michael Sandel, Peter Singer ve Slavoj Zizek’e uzanan bir listeyi içeren 50 Felsefe Klasiği’nde, disiplinlere yön veren ve gerçek dünya üzerinde de önemli etkileri olan kilit eserler yer alır. Bu kitabın size katacakları:

• Aristoteles ve Kant’tan mutlu olmanın formülleri
• Epikür ve Iris Murdoch’tan iyi bir yaşamın sırları
• Chomsky ve Machiavelli’den iktidarın gücü
• Hume ve Leibniz’e göre özgür irade ve benlik neden bir illüzyondur
• Foucault ve Kuhn’un ortaya koyduğu gibi bilim nasıl bir kültürel yaratımdır
• Wittgenstein ve Kripke’nin işaret ettiği dilin sınırları
• Platon ve Rawls’un tasarladığı gibi adil bir toplum nasıl olur
• Hegel ve Heidegger’den hayatın anlamı ve insanın çabası

Felsefe artık üniversite duvarlarıyla sınırlandırılmamalıdır. 50 Felsefe Klasiği de açık fikirli olmamız ve düşünebilmeyi öğrenmemiz için felsefenin ne kadar güçlü bir araç olacağını her kesimden okura göstermeyi amaçlar. Düşünmek, varolmak, eylemde bulunmak, görmek gibi büyük sorular karşısında ister büyülenmiş ister gözünüz korkmuş olsun elinizdeki bu kitap insanlığın en olağanüstü dimağlarının düşünce dünyalarına ve onların iz bırakmış eserlerine mükemmel bir giriş niteliğindedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: