Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
4857 SAYILI İŞ KANUNU KAPSAMINDA BELİRSİZ ALACAK DAVASI UYGULAMASI ( İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖZEL HUKUK DOKTORA TEZLERİ DİZİSİ NO: 22 )
4857 Sayılı İş Kanunu Kapsamında Belirsiz Alacak Davası Uygulaması
4857 SAYILI İŞ KANUNU KAPSAMINDA BELİRSİZ ALACAK DAVASI UYGULAMASI ( İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖZEL HUKUK DOKTORA TEZLERİ DİZİSİ NO: 22 )
Barkod
: 9786257334969
Basım Yılı
: Mayıs 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 400
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
100,00
İndirimli Fiyatı
81,00
Kazanılan Puan
243 NP
Kategoriler
Bu ürünü 14 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Hemen her hukuk sisteminde, talep sonucunun dava dilekçesinde açık ve belirli bir şekilde bulunması zorunlu bir unsurdur. Ancak, bazı durumlarda talep sonucunun davanın başında tam ve kesin olarak belirlenmesi alacaklıdan beklenmeyecek kadar zor, hatta imkansız olabilir. Alacağın tam olarak belirlenmesinin objektif olarak imkansız ya da alacaklıdan beklenmeyecek kadar zor olduğu böyle durumlarda, hak arama özgürlüğünün yolunu açmak gerekçesiyle 6100 Sayılı HMK ile belirsiz alacak davası kabul edilmiştir.
İşçi alacakları yargılama konusu olduğunda, işçi açısından temel sorunlardan birisi, talep sonucunun yargılama öncesinde belirlenememesidir. Talep sonucunun hangi durumlarda yargılama öncesi belirsiz olduğunun kabul edileceği ve belirsiz alacak davası açılabileceği konusunda öğretide farklı görüşler yer almaktadır. Bu konuda yargı kararlarının da birbirinden farklı olması konuya ilişkin tartışmaların sürmesine yol açmaktadır. Bu çalışmada, öncelikle belirsiz alacak davası Medeni Usul Hukuku açısından incelenmiştir. Daha sonra ise temel işçi alacakları, tazminat ve ücretler olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Ayrıca da her bir alacak kalemi bakımından bu davanın şartlarının var olup olamayacağının tespitine ve çözüm önerilerinin getirilmesine çaba gösterilmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: