Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
40 HADİS 40 DERS (  )
40 Hadis 40 Ders
Yorumları oku
%28 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 18.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 306
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 37,04 TL
İndirimli Fiyatı
: 26,67 TL
Kazanılan Puan
: 80 NP
Barkod
: 9789753523530
Basım Yılı
: Ekim 2012
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı
Aile kurumu ciddi bir felaketle karşı karşıya. Batılı aile neredeyse göçmüş durumda. Türkiye’de sağlam ve köklü bir geleneğe yaslanan aile kurumu da son yıllarda planlı ve sinsi bir şekilde tahrip ediliyor. Aile kurumumuzu ayakta tutan manevi değerler hızla erozyona uğrarken, batılı yaşam biçiminin beraberinde getirdiği olumsuzluklar aile hayatımızı sarstıkça sarsıyor.

Böyle bir vasatta, aile kurumunu her türlü yıkıcı etkiden, özellikle modern hayatın beraberinde getirdiği seküler tahribattan korumaya, onun kadim İslamî temllerini tahkim edip yaşatmaya yönelik çabalar, insanımızın ve insanlığın geleceği açısınndan önemli ve öncelikli bir görev haline gelmiştir.

Vahyi İlahî’nin, “Ey iman edenler ! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun !“ (Tahrim 66/6) şeklindeki zamanlar ve mekânlar üstü uyarısı, özellikle günümüzde her bireyi, aileyi ve toplumu kasıp kavuran küresel yangından ve bunun kaçınılmaz neticesi olan “edebi ateş“ten korunmayı bir hayat-memat meselesi olarak öncelememizi emreden bir “acil uyarı“ niteliği taşıyor.

Bu konuda yapılması gereken de Resulüllah (as) tarafından şöyle aktarılıyor:

“Herhangi bir topluluk, Allah’ın evlerinden birinde toplanıp Allah’ın kitabını tilavet eder (okur-anlar-yaşarlar) ve onun tedarüs (birlikte müzakere) ederlese, muhakkak onların üzerine sekînet iner, kendilerini rahmet kaplar, çevrelerini melekler kuşatır ve Allah, onları kendi katındakilere anar.“

Bu büyük müjdeyi nail olmak ve bugün ailelerde ve hayatın her alanında kaybettiğimiz huzur ve sükûna yeniden kavuşmak için yapılması gereken şey çok nettir:

Evlerimizi vahiy merkezli ber mektebe dönüştürmek !

Bugünün dünyasında sekinet’in bütün kuşatıcılığı ile elde edilmesi ve aile ocağımızın maddi, manevi, psikolojik ve sosyal tüm boyutlarıyla sağlam bir sığınağa, emin bir limana ve sarsılmaz bir kaleye dönüşmesi; meskenlerimizin vahiy merkezli birer eğitim yuvası halihe gelmesine bağlıdır.

Bu seri, (Aile Sohbetleri) işte bu kutlu amaca hizmet sadedinde hazırlandı.
Bu ürünü 175 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: