Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
2. ULUSLARARASI BALKAN KONGRESİ ( BALKANLAR’DA SOSYO-EKONOMİK İŞBİRLİĞİ VE KALKINMA )
2. Uluslararası Balkan Kongresi Balkanlar’da Sosyo-Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma
Yorumları oku
Yayınevi:
%24 İndirim
Basım Dili
: Türkçe İngilizce
Ebatı
: 14 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 439
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 18,52 TL
İndirimli Fiyatı
: 14,08 TL
Kazanılan Puan
: 42 NP
Barkod
: 9789756285503
Basım Yılı
: Nisan 2010
Ürünün Tanıtımı

Balkan Ülkeleriyle, Ülkemiz arasında yüzyılları aşan ve ortak yaşamdan kaynaklanan tarihi, sosyal ve kültürel bağların mevcudiyeti; Balkan Kongresi fikrimizin en temel gerekçesini oluşturmuştur. Sözünü etmekte olduğumuz bu bağlar; müziğinden, halk danslarına, mutfağından, süsleme sanatlarına ve dillerindeki ortak kelimelere kadar, günlük hayatın pek çok alanında kendisini güçlü biçimde hissetirmekte ve her gün yaşanmaktadır. Biz, hem bu sosyokültürel atmosferi hem de coğrafi yakınlığı, bölge halklarının yararına kullanmak için, Balkan Kongresi gibi, sivil toplum kuruluşları tarafından gerçeleştirilen organizasyonlardan yararlanmak gerektiğine inanıyor ve Valilik olarak bu gibi platformları desteklemeye devam ediyoruz.


Aydın Nezih DOĞAN
T.C. Tekirdağ Eski Valisi


Aynı havayı soluyup, aynı topraklarda yaşıyor, aynı denizleri kullanıyoruz. Bu dünya hepimizin ve hepimiz yaşadığımız yerlere gereken önemi göstermeliyiz. Bunun için ortak projeler geliştirmeliyiz. Bu kongrenin Balkan Ülkelerine mutluluk ve huzur getirmesini diliyor, daha iyi yaşam mücadelelerine katkı yapmasını umuyorum.


Op. Dr. Adem DALGIÇ
Tekirdağ Belediye Başkanı


Bu Kongrede ele alınan konuların tartışılmasıyla Balkan Ülkeleri arasındaki işbirliği imkanlarının artacağı inancını taşıyorum. Çok değerli konuşmacılarımızın katılımı ile Balkanlar üzerine disiplinler arası araştırma kapasitemizi artırma yolunda teşvik edici tarihsel olarak eşsiz bir uluslararası kongreye ev sahipliği yapma fırsatına kavuşmuş olmamızdan dolayı büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz.


Prof. Dr. Nizamettin ŞENKÖYLÜ
Namık Kemal Üniversitesi Rektörü


1.ve 2. Balkan Kongrelerini düzenlerken ana eksenimiz “ kamu diplomasisi“ anlayışıdır. Son yıllarda uluslararası ilişkilerde kamu diplamasisinin önemi büyük ölçüde arttı. Ülkeler arası ilişkilerde ve devletlerin dış politikalarında kamu diplamasisi her geçen gün daha fazla rol oynamaya devam ediyor. Özel ekonomik sektör, sivil toplum kuruluşları, düşünce kuruluşları, üniversileteler, sportif ve kültürel kurumlar kamu diplomasisinin başlıca aktörleridir. Bu aktörler arasında kurulan ilişkiler devletler arasındaki ilişkileri yakından etkilemektedir. Balkan ülkeleri olarak zaman zaman ilişkilerde sorunlar ve sıkıntılar yaşamaktayız. Bu sorunlar ve sıkıntıların yanlış anlamalardan ve önyargılardan kaynaklandığını düşünüyorum. Balkan ülkeleri arasında kamu diplomasisinin geliştirilmesi bu yanlış anmaları ve önyargıları bertaraf edebilir ve bölge ülkeleri arasındaki ilişkileri geliştirebilir.


Süleyman ŞENSOY
TASAM Başkanı

Bu ürünü 259 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: