Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
27 MAYIS : MASALLAR VE GERÇEKLER (  )
27 Mayıs : Masallar ve Gerçekler
27 MAYIS : MASALLAR VE GERÇEKLER (  )
Barkod
: 9786056251771
Basım Yılı
: Mayıs 2012
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 720
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
32,41
İndirimli Fiyatı
22,69
Kazanılan Puan
68 NP
Bu ürünü 252 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Darbelerin Paşa Dedesi (27 Mayıs) ayakta durur ve bugün bile ‘Devrim’ diye tanımlanırken, 2012 yılı Türkiye’sindeki yargının gücü yalnızca Torun Darbe’ye (12 Eylül) mi yetiyor? 4 Nisan 2012 günü 90’ını aşmış, 2 darbecinin yargılanması başladı. Darbelerin yolunu açan, darbeci ruhlulara ilham veren, hukuk ve demokrasi katili olan 27 Mayıs Darbesi’ne ilişilmeyecek. . .

Yassıada ve İmralı’da hayatlarını kaybeden şerefli 13 Demokrasi Kurbanının hak ve hukuklarının hesabı sorulmayacak. . .

Yeni bir Anayasa için çalışmalar yapılırken, bir siyasi partinin (CHP) mutfağında pişmiş 1961 Anayasası, hala ‘En Özgürlükçü Anayasa’ diye anılacak. Şimdi ise, başka bir partinin mutfağınınki dayatılacak. . .

Bir hukuk kiri olan ve 5 Mart 1962 de kabul edilen Tedbirler Yasası’nın, 1961 Anayasası’na aykırı olmadığı hükmünü veren Anayasa Mahkemesi’nin ayıplı kararı (1963/83), unutuluverecek. . .

Paşa Dede Darbe ile O’nun medar-ı iftihar ürünü 1961 Anayasası’nın Türkiye’yi önce 12 Mart’a, ardından 12 Eylül’e sürüklediği ve bu süreçte hayatlarını kaybeden binlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hatırlanmayacak. . .

Ama birileri öyle istediği için, göstermelik ‘Darbeleri Yargılıyoruz’ senaryosu kapsamında 90’ını aşmış iki kişi yargılanacak! Bu mu sizin Hukuk & Demokrasi anlayışınız? Benimki çok farklı. . .

Darbelerin Paşa Dedesi ile tüm gerçekleri bu kitapta bulacaksınız. -Mehmet Arif Demirer- Yarım asır sonra daha objektif, o dosyaları okuyor ve görüyorum ki, Yassıada’da mahkûm olan Türk Adaleti’dir. Çünkü mahkeme doğal değildi. Ama savcılar ve yargıçlar doğal mahkemelerden seçilmişlerdi. Türk Adalet Kurumu, Yassıada kararının sorumluluğunu bugün de taşıyor. Metodolojisi, içeriği zaman zaman canlanıyor. Benzer mahkemeler, davalar kuruluyor. Bu mahkemelerde görev alacak yargıç bulamadığımız gün, işte adil yargılama o vakit demokrasimizin organı, erki, güvencesi olacaktır. Bence, Demokrat Parti’ye de, adalete de yazık oldu. Ders almadığımız görülüyor. Üzüntümüz bu. Sayın Mehmet Arif Demirer’i kutluyor, başarılar diliyorum. -Hüsamettin Cindoruk-

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: