Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
26. ULUSLARARASI EĞİTİMDE YARATICI DRAMA KONGRESİ (09-11 MART 2016 İSTANBUL) TOPLUMSAL CİNSİYET VE ŞİDDET ( 26. ULUSLARARASI EĞİTİMDE YARATICI DRAMA KONGRESİ (09-11 MART 2016 İSTANBUL) TOPLUMSAL CİNSİYET VE ŞİDDET )
26. Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Kongresi (09-11 Mart 2016 İstanbul) Toplumsal Cinsiyet ve Şiddet
26. ULUSLARARASI EĞİTİMDE YARATICI DRAMA KONGRESİ (09-11 MART 2016 İSTANBUL) TOPLUMSAL CİNSİYET VE ŞİDDET ( 26. ULUSLARARASI EĞİTİMDE YARATICI DRAMA KONGRESİ (09-11 MART 2016 İSTANBUL) TOPLUMSAL CİNSİYET VE ŞİDDET )
Barkod
: 9786257582131
Basım Yılı
: Haziran 20211
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 262
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
34,00
Kazanılan Puan
102 NP
Bu ürünü 27 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı


“…Şiddete alışıyoruz, alıştırılıyoruz. Kadının tecavüze uğraması değil de, eşinin gözleri önünde tecavüze uğramasını daha önemsiyoruz. Şiddet söylemleri kullanarak -acımasızca, feci şekilde, kafası kolu birbirinden ayrılmış vaziyette vb. - daha etkili, güvenilir, kabul edilir olduğumuza inanıyoruz/inandırılıyoruz ve şiddet, cinayet, üçüncü sayfa haberleri giderek bizleri şaşırtmıyor, sıradan hâle dönüşüyor. Her türlü insanî ilişkileri birbirini tamamlayan, bütünleyen iki insan/iki cins eksenine oturtmak yerine güç ve şiddet dengesi üzerine kuruyoruz. Ataerkil sistem ise bütün dinamikleriyle bu durumu pekiştiriyor. Medya teknolojilerinin yaşamımızın büyük bir parçası hâline geldiği küreselleşen günümüz dünyasında, giderek yorgun, bedbin insanlar hâline geliyoruz. Korkularımız artıyor, mutsuzluklarımız artıyor…”

Nihal Kuyumcu

Çağdaş Drama Derneği ve İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen 26. Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Kongresi “Toplumsal Cinsiyet ve Şiddet” başlıklı temada yapılmıştır. Kongrede Türkiye, Finlandiya, Hırvatistan ve Sırbistan’dan gelen uzmanların yönettiği 9 atölye çalışması gerçekleştirilmiş ve 49 bildiri sunulmuştur. Kongrede ayrıca panel ve çeşitli sanatsal çalışmalar da yapılmıştır. Kongrenin teması ile aynı adı taşıyan bu kitapta yüzlerce uygulama örneklerine ve sunulan 49 bildirinin özetine yer verilmiştir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: