Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
21. YÜZYILDA AVRUPA RİSKLER, FIRSATLAR, YENİ POLİTİK TARTIŞMALAR ( 21. YÜZYILDA AVRUPA RİSKLER, FIRSATLAR, YENİ POLİTİK TARTIŞMALAR )
21. Yüzyılda Avrupa Riskler, Fırsatlar, Yeni Politik Tartışmalar
21. YÜZYILDA AVRUPA RİSKLER, FIRSATLAR, YENİ POLİTİK TARTIŞMALAR ( 21. YÜZYILDA AVRUPA RİSKLER, FIRSATLAR, YENİ POLİTİK TARTIŞMALAR )
Barkod
: 9789750240645
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x24 cm
Sayfa Sayısı
: 464
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
49,00
İndirimli Fiyatı
44,10
Kazanılan Puan
132 NP
Kategoriler
Bu ürünü 708 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Her bir bölümü farklı disiplinlerden gelen akademisyenler tarafından kaleme alınan bu kitapta, Avrupa Bölgesi makro ölçekte ve kendi iç dinamikleri ile ele alınmıştır. Avrupa Bölgesi, Avrupa Birliği'nin politikalarını da kapsayacak şekilde geniş bir perspektifle incelenmiştir. Bu çerçevede, öncelikle Avrupa'nın farklı anlamları kimlik, kültür ve toplumsal ilişkiler bağlamında değerlendirilmiştir. Avrupa'daki siyasi birlik fikri Suriye krizi sonrasında yaşanan mülteci akınının yarattığı güvenlik sorunları ile birlikte irdelenmiştir.

Dünyadaki en büyük ekonomik güçleri içinde barındıran Avrupa bölgesinin ekonomik dinamikleri ve Avrupa Birliği'nin uzay ve turizm gibi yeni politika alanları da kitap çerçevesinde ele alınan konular arasında yer almaktadır. Çalışmada Avrupa Birliği'nin ABD, Latin Amerika ve Orta Asya ile ilişkileri incelenirken, Avrupa Birliği-Türkiye ilişkileri de ayrı bir bölümde ele alınmıştır.

Avrupa'yı çokboyutlu bir bağlamda değerlendiren bu çalışma, uluslararası ilişkiler başta olmak üzere farklı bölümlerden öğrencilerin yanında Avrupa'daki güncel tartışmalar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkese hitap etmektedir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: