Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
2017 ÇALIŞMA BAKANLIĞI SINAVLARI İLE KPSS A GRUBU ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ KONU ANLATIMI VE ÇIKMIŞ SORULAR (  )
2017 Çalışma Bakanlığı Sınavları ile KPSS A Grubu Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Konu Anlatımı ve Çıkmış Sorular
2017 ÇALIŞMA BAKANLIĞI SINAVLARI İLE KPSS A GRUBU ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ KONU ANLATIMI VE ÇIKMIŞ SORULAR (  )
Barkod
: 9786058297449
Basım Yılı
: Ocak 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 392
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%13 İNDİRİM
Liste Fiyatı
39,00
İndirimli Fiyatı
33,93
Kazanılan Puan
88 NP
Bu ürünü 861 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu kitap ayrıntılı anlatımıyla temel bir kaynaktır. KPSS Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri testindeki tüm konuları kapsar şekilde hazırlanmıştır.
Yine Çalışma Bakanlığı’nın yaptığı tüm kurum sınavları ve mülakatlarda da gerçek anlamda bir başucu kitabıdır.


Sanayi Devrimi’nde buharın ve kömürün yarattığı enerji gücü keşfedilmesi ile birlikte fabrika kavramı ve “işçi” sınıfı ortaya çıkmıştır. İnsanoğlunun merak ve iştahı bulunan enerji güçleriyle birleştiğinde arka arkaya icatlar gerçekleşmiştir. Yeni icatlar yeni fabrikalar ortaya çıkarmış ve bu üretim ihtiyacı işçi sınıfının her geçen yıl biraz daha ezilmesine yol açmıştır. Sosyal denge bozulmuştur. Bu “ezilen” grupların haklı isyanları adaletli bilim adamlarını, sosyologları harekete geçirmiş ve sorunu çözmek için birçok teori üretilmiştir. Bu teoriler ve çalışmalardan sonra kanunlar yavaş ama düzenli bir şekilde işçi sınıfı lehine gelişmiştir. Bugün tüm dünyada “sosyal devlet” ilkesi hep bu gelişmenin sonucudur. Elinizde kitapta iş hayatının içine hatta hayatın içine işlemiş sosyal adaletsizliğe sistemin ürettiği çözümü de öğrenmiş olacaksınız.


Son yapılan puan türü değişikliği ile KPSS hafta sonundaki ÇEKO testi, temel testlerden biri olmuştur. P39’da %60, P40’da %50, P41’de %40, P42’de %30, P43’de %25 etkisi olacağı düzenlenmiştir. Çalışma Bakanlığı’nın yapacağı alımları bu puan türlerinden yapacağını ise tahmin etmek hiç de zor değil.


Çalışma Bakanlığı, uzun bir zamandır KPSS’den SGK Müfettişi, İş Müfettişi ve SGK Denetmeni adı altında 3 alanda alım yapmaktadır. Bu yıl Çalışma Uzmanlığı ve SGK Uzmanlığı gibi karizmatik meslekler için de alım yaptığını düşünürsek önümüzdeki yıl da Çalışma Bakanlığı’nın alımlara devam edeceği şüphesizdir. Çalışma Bakanlığı’nın yaptığı bu alımlar ise genelde doğrudan mülakat şeklinde olduğundan KPSS puanı çok yüksekten kapatmaktadır. Bu puan türlerinden yüksek almak ise elbetteki ÇEKO testinde başarılı olmaktan şarttır.


Yani ÇEKO testini yapamayan, Çalışma Bakanlığı sınavlarına giremez. Geçen yıl Türkiye Birincimiz İsmail Furkan Tunç, sadece bu kitabı birkaç defa okuyarak 24 ÇEKO neti yaptı ve P115’de birinci oldu. Son İş Müfettişliği mülakat sonucu atanan 70 öğrenciden 7’si yine bizim öğrencimizdi ve bu notlarla hem KPSS puanı aldılar hem de kurum klasik sınavında ilgili soruları bu kitapla hallettiler. Yine bu yıl yapılan SGK Müfettiş Yardımcılığı klasik sınavının 1. ve 3. sünün de bizim öğrencimiz olmasının en önemli sebeplerinden birisi bu kitaptır.


KPSS hafta sonunda “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri” testinin %40 soruları İş Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku, Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt Hukuku konularından ibaret olduğundan Murat Kaplan Hoca ile birlikte daha önceden bu dersleri verdiğimizden nu notları yazmaya başladık. İktisat kısımları boyumuzu aştığından Ersan Saçu devreye girdi ve bu ders notlarını oluşturduk. Yine bu üç hoca ile çıkmış sınav sorularından da yararlanarak 400 soru hazırladık ve notlara ekledik. Çalışma Bakanlığı sınavlarına ilgisi olan öğrencilerimize de yıllardır bu notları veriyorduk. Ancak “A KADRO” oluşumu ile birlikte öğrencilerimizi kurumsal bir şekilde yönlendirebilmek için notlarımızı kitap haline getirdik ve üç yıldır sadece dershanemizdeki öğrencilerimize dağıtıyorduk. Bunun da olumlu yansımalarını yukarıda belirttiğim gibi fazlasıyla aldık.


Elinizdeki bu kitap 2017 itibarıyla yeniden güncellenerek çalışmanıza sunulmuştur. Bu baskıda 6. Kitap olan Çalışma Ekonomisi bölümü büyük ölçüde SGK Denetmeni arkadaşımız Kübra Akbaş tarafından, 7. Kitap olan Çalışma Psikolojisi bölümü ise büyük ölçüde İş Müfettişi (görev tebliğini bekliyor) arkadaşımız Neziha Balota tarafından hazırlanmıştır.


Konusu “emek” olan, emek dolu bir çalışmadır. Ve siz hakkıyla “emek” vererek sınavları aşacak öğrencilerimiz için hazırlanmıştır. Çalışma Bakanlığı gelecek yıl yapacağı büyük alımlarla sizleri bekliyor.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: