Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
15 TEMMUZ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER (  )
15 Temmuz Üzerine Düşünceler
15 TEMMUZ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER (  )
Barkod
: 9786055978389
Basım Yılı
: Temmuz 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 183
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
18,00
İndirimli Fiyatı
13,50
Kazanılan Puan
41 NP
Bu kitabı 2,25 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 168 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Modern toplumsal ve siyasal tarihimizin bu en kritik ve sarsıcı olayının, uyarıcı/uyandırıcı ve ikaz edici sonuçları bulunmaktadır. Bu nedenle anlama çabaları tüm yoğunluğuyla sürmekte, devlet-toplum-din ilişkileri olmak üzere cemaat, bireysellik, sivil dinî hareketler, güven, İslam ve vatan kavramı, din eğitim ve öğretimi konuları yoğun biçimde tartışılmaktadır. Hemen tüm toplum kesimleri kendi dünya görüşleri ve duyarlılıkları doğrultusunda konuyu anlamaya çalışmaktadır. Ancak herkesten önce ve her şeyden çok dindar-muhafazakâr camianın 15 Temmuz’u çok dikkatli ve sağlıklı bir şekilde değerlendirmesi, kendi din, toplum ve siyaset tasavvurunu gözden geçirmesi, daha kuşatıcı ve gerçeklik değeri yüksek bir anlayış inşa etmesi gerekmektedir.


15 Temmuz darbe girişiminin faillerinin ve destekçilerinin cezalarının verilmesi, ayrıca kamuya sızmış olan örgüt elemanlarının tespit ve tasfiyesi, ilgili devlet kurumlarının yetki ve görev alanına giren kriminal bir konudur. En az bunun kadar önemli olan görev ise, bu yapı ile entelektüel mücadeledir. Bu görev, ülke aydınlarına ve entelektüellerine düşmektedir. Toplumu aydınlatmak, çarpıklıkları dile getirmek, yanlışları düzeltmek ve çözüm üretmek aydın ve entelektüellerden beklenen temel sorumluluklardandır.

FETÖ tarzı, kendi üyelerine bile takiyye uygulayan oldukça esnek yapıların anlaşılması için sağlam bir ilahiyat birikimine ihtiyaç vardır. Bunun yanında dinî kavram ve değerlerin siyasal ve stratejik amaçlar doğrultusunda kullanımını deşifre edecek siyasî ve sosyolojik teorileri de dikkate almak gerekir. Batı’da ve İslam coğrafyasında ortaya çıkan ve kitlesel kurtuluş vaat eden mehdici ve ezoterik hareketlerin tarihinin ve çalışma yöntemlerinin anlaşılması da konunun aydınlatılmasına önemli katkılar sağlayacaktır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: