Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
% 100 YDS ÖZGÜN 10 DENEME SINAVI 2016 ( AÇIKLAMALI ÇÖZÜMLÜ )
% 100 YDS Özgün 10 Deneme Sınavı 2016 Açıklamalı Çözümlü
Yorumları oku
%5 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 342
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 32,50 TL
İndirimli Fiyatı
: 30,88 TL
Kazanılan Puan
: 93 NP
Barkod
: 9786059029018
Basım Yılı
: Ağustos 2015
Ürünün Tanıtımı

YDS’ye yönelik hazırlık aşamasında öğretici ve kurumlar değişik yöntemler kullanabilmektedir. Kullanılan yöntem ve sıralama ne olursa olsun, herkesin üzerinde hem fikir olduğu belki de en önemli kısım YDS için çıkmış soruların yanı sıra bol deneme çözmektir. Denemeden maksat bir dilbilgisi tekrarı olarak anlaşılmamalı ve sınavın mümkün olduğunca gerçek YDS’ye benzemesi olmalıdır. Bu anlamda YDS denemelerinde dilbilgisi bir araç olarak kelime bilgisi ile birlikte cümleleri analiz edip, edemediğimizi gösterebilmelidir.


Bu analizi yapabilecek yeterliğe gelen kişi hızlı ve pratik bir şekilde kendisini denemeler aracılığıyla sınamalıdır. Özellikle okuma parçalarında ve dolayısıyla sınavda başarı elde etmek için yapılması gereken kelime bilgisini ve okuma becerisini artırmaktır. Bu sebeple 10 Adet Tamamıyla Özgün Deneme Sınavından Oluşan ve Son Sınav Formatına Uygun Olarak hazırlanan bu kitabın sonunda YDS sınavında ve diğer okuma içerikli sınavlarda en çok kullanılan bir eş anlamlı kelime listesi verilmiştir. Ayrıca bu listeye ait Easyword ( ) adlı bir android uygulama da ücretsiz olarak mevcuttur. Bu liste tamamıyla tarafımızdan hazırlanmış olup yıllar içerisinde bu sınav üzerine yaptığımız çalışmaların sonucudur. Akademik düzeyde yapılan herhangi bir sınavın Reading (okuma) becerisi için gerekli olan kelimelerin neredeyse tamamı örnek cümle ile verilmiştir. Bu listeyi birkaç kez okumanızı tavsiye ediyoruz.


Son yıllarda sınavdaki en büyük sıkıntılardan bir diğeri ise süre sorunudur. Tamamı okuma-anlamaya bağlı olan 80 soru için 150 dakika her ne kadar yeterli gibi görünse de yeterli kelime bilgisi ve okuma hızına sahip olamayanlar ortalama 10-15 soruyu yetiştirememektedir. Bu nedenle hem konu içerikleri ve format hem de zorluk olarak son sınavlara uygun olarak hazırlanan bu deneme sınavlarını 150 dakika içerisinde sınav ciddiyeti ile çözmenizi tavsiye ediyoruz.


Kitabın sonunda ise İngilizcede kullanılan tüm Prepositional Phrases, Conjunctions, Sentence Connectors, Commonly Used Structures, Zaman Bağlaçları, Conditionals ve bazı diğer önemli konular kolayca çalışabilmesi için tablo halinde ve örnek cümle ile verilmiştir. Deneme sınavlarını çözmeden önce bu tabloları birkaç kez okumanızı ve incelemenizi tavsiye ediyoruz.


Ayrıca her bir deneme sınavının açıklamalı çözümleri verilmiştir. Her bir deneme sınavının tamamını bitirdikten sonra yanlış yaptığınız soruların açıklamalı çözümlerini incelemenizi tavsiye ediyoruz. Aslında bunu yaparak sınavda sorulan soruların özelliklerini, çözümünde yardımcı olacak bütün ipuçlarını ve sorulara yaklaşım tarzınızı geliştireceğini umuyoruz.


Çalışmalarınızda yardımcı olması dileği ile..


Bayram Kaya - Mehmet Murat Lüleci

Bu ürünü 291 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: